AKTUALNOŚCI             powrót


Dzień Kropki
Dzień Kropki jest coraz popularniejszym świętem w polskich szkołach. W dniach 13-14 września w klasach 1a, 1b oraz 2 w ramach edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego miały miejsce różne ćwiczenia mające na celu przybliżenia tego wspaniałego święta.
Wszystko zaczęło się od książki Petera Reynoldsa The Dot, opowiadającej historię małej dziewczynki Vashti. Cała historia prowadzi przez temat rezygnacji, niedostrzegania własnych talentów, wielkiej roli nauczyciela, aż do szczęśliwego finału- uwierzenia we własne możliwości. Dlatego Dzień Kropki jest wspaniałą okazją do tego, aby pomóc uwierzyć uczniom, że każdy z nich posiada jakąś wyjątkową umiejętność i jeżeli tylko będą chcieli mogą dokonać wszystkiego czego zapragną!

/M.Kubiczek, K.Wróbel, A.Pycia, A.Mąkosa/

Zdjęcia>>>


Znalezione obrazy dla zapytania gang słodziakówSzkolne przygody gangu słodziaków”
O tym, że czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie od dziś wiadomo, że wpływa na pobudzanie wyobraźni, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby zachęcić dzieci do codziennego czytania uczniowie z klasy 1-3 wraz z wychowawczyniami i rodzicami, zostali włączeni do konkursu organizowanego przez sklepy sieci „Biedronka”. Dzieci otrzymały album z "drzewkiem czytelniczym", w którym za każdy dzień głośnego czytania (min. 10min) potwierdzonego podpisem opiekuna otrzymają od wychowawcy naklejkę ze "Słodziakiem".
"Drzewko czytelnicze" to jeden z elementów konkursu pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Przygotowaniem do udziału w konkursie będzie obchodzony 29 września „Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania” ( w naszej szkole 28 września - piątek). A konkurs polegał będzie na narysowaniu, bądź napisaniu wspólnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków.
Mam nadzieję, że albumy z naklejkami staną się dobrą motywacją do spędzania wolnego czasu z książką, a zadanie konkursowe pobudzi wyobraźnie dzieci i zintegruje uczniów klas 1-3.

/p.Karolina Wróbel/


Pracownia małych twórców
W każdy wtorek na 6 lekcji sala 1.24 zamienia się w pracownię małych twórców. A to za sprawą zajęć organizowanych w ramach kółka plastycznego, skierowanych dla uczniów klas pierwszych. W trakcie zajęć dzieci mogą rozwijać zainteresowania i uzdolnienia plastyczne, pozwalają one także na wyzwalanie aktywności artystycznej dziecka, rozwijanie wrażliwości estetycznej, a także procesów poznawczych. Program zajęć umożliwia również kształtowanie umiejętności organizowania pracy i współdziałania w zespole oraz doskonalenie umiejętności koncentracji uwagi na wykonywanym działaniu. Zajęcia prowadzą wychowawczynie klas I, p. Karolina Wróbel oraz p. Marcelina Kubiczek.
W trakcie pierwszego spotkania uczniowie „wybrali się” na wzburzone morze, po którym dryfowała żaglówka. Aby mogła powstać tak efektowna praca, dzieci musiały wykazać się umiejętnością planowania, wycinania, projektowania oraz kreatywnością. Każda praca była inna, u niektórych na dnie znalazły się glony, muszelki, a u innych złote rybki. Dziękujemy za tak liczne przybycie.

/p.Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>


„Skończyły się wakacje, do szkoły wracać czas..”
3 września wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice, wypoczęci i pełni wakacyjnych wrażeń, przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Po mszy świętej przybyli do szkoły, gdzie po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego Pani dyrektor Urszula Kal serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na sali, a w szczególności uczniów klas 1 wraz z rodzicami. Bowiem dla nich, był to podwójnie ważny dzień. Uroczystą akademie uświetnili swoimi przedstawieniem uczniowie klasy 3, przygotowani przez wychowawczynię Elżbietę Żmij. Trzecioklasiści w swoim żartobliwym programie przypomnieli o wakacyjnych przygodach i dali wskazówki do pracy na najbliższe miesiące.
Następnie pierwszoklasiści, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: p. Marceliny Kubiczek oraz p. Karoliny Wróbel, złożyli uroczyste ślubowanie, po którym ogromnym ołówkiem zostali pasowani przez Panią dyrektor na uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowicach.
Kolejno wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych, aby powspominać wakacyjne przygody i przywitać się z wychowawczyniami i kolegami z klasy. Uczniowie rozpoczęli ten rok szkolny z uśmiechem. Mamy nadzieję, że będzie on im towarzyszył do ostatnich dni roku szkolnego.
Wszystkim dzieciom rozpoczynającym naukę życzymy, by szkoła byłą dla Was przyjaznym, bezpiecznym miejscem radosnej nauki i wspierała rozwój Waszych pasji i talentów. Natomiast nauczycielom i rodzicom życzymy wytrwałości i zapału w podejmowaniu nowych wychowawczych i edukacyjnych wyzwań.

/p.Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>


Dzień dobry szkoło!

    Żegnajcie lasy zielone,

    Żegnajcie rzeki błękitne,

    Już wrzesień idzie przez łąki

    I wrzosem liliowo kwitnie.

 

    Żegnajcie letnie przygody

    Czas już powracać do domu,

    Złocą, czerwienią się liście

    Dębów jesionów i klonów.

 

    Witaj nam szkoło radosna,

    Grająca dzwonkiem co rano!

    Dzień dobry szkoło wesoła

    Lesie i łąko dobranoc.