Prace dzieci z roku szkolnego 2009/10


Uczestnicy koła komputerowego wykonali ostatnie wakacyjne prace - zobaczcie...


Plastyczne spojrzenie na przyrodę

Oto kolejne z prac jakie wykonywaliśmy na kółku plastycznym. Jedne z nich to szkice wykonywane przez uczniów w plenerze, dokładnie w zagajniku w pobliżu szkoły. Uchwycone na nich zostały rośliny i zwierzęta oraz fragmenty zagajnika.

       

 
Kolejne prace to kolorowa łąka wykonana techniką origami.


My bardzo kochamy nasze mamy

Na kółku komputerowym uczniowie klas II, III i IV wykonali laurki dla swoich mam.


Animowane rysunki

Uczniowie polubili program Logomocja, a zwłaszcza tworzenie w nim animacji do własnych rysunków. Poniżej zamieszczono prace: Szymona Bartnickiego, Jakuba Olejaka, Patricka Wróbla - zobaczcie je:

   


Kolorowe jajka wielkanocne

Na ostatnim przed świętami kółku plastycznym dla klas I – III uczniowie wykonywali kolorowe jajka wielkanocne. Gotowe formy jaj ze styropianu dzieci ozdabiały kolorowymi wstążkami. Oczywiście wymagało to pewnej wprawy i zdolności manualnych od małych artystów, ale jak zwykle poradzili sobie świetnie. Przy okazji uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje regionalne związane ze Świętami Wielkanocnymi.

   


Komputerowe pisanki

Przedświąteczne zajęcia komputerowe to oczywiście tworzenie i malowanie wielkanocnych pisanek. Niektóre były bardzo pracochłonne, inne zaś bardzo twórcze.

Zobaczcie jakie one piękne!


Przywołujemy wiosnę

Czyżby wiosna o nas zapomniała? Śnieg sypie i sypie , a tu już wiosnę witać powinniśmy. Uczniowie na zajęciach koła komputerowego opracowali już teksty na powitanie wiosny, które zostały umieszczone na gazetce ściennej:

Na jednych z ostatnich zajęć kółka plastycznego dzieci z klas I - III wykonywały kwiaty z papieru kolorowego techniką origami. Żeby zobaczyć końcowy efekt trzeba było dosyć mocno się napracować, bo zaginanie papieru wcale nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać.

   
Kolejne prace nawiązywały do wiosny, na którą zresztą czekamy już z niecierpliwością. Uczniowie ozdabiali gipsowe figurki (motyle, biedronki i kwiaty) przy użyciu farb akrylowych, farb do szkła, farb brokatowych, plakatowych i akwareli. Oczywiście niektóre biedronki miały kolorowe wzorki, ale nie chodziło o wierne odtwarzanie natury, a raczej o inwencję twórczą dzieci. Mamy nadzieję, że te piękne kolorowe prace szybciej przywołają do nas wiosnę. Część z prac została przekazana na kiermasz szkolny. Opiekun kółka plastycznego dziękuje zarazem pani Iwonie Olejak za ofiarowanie figurek z gipsu.

Pozostałe zdjęcia w naszej Galerii


Prace z techniki w klasie IV - metaloplastyka

możesz zobaczyć klikając na powyższy link.

Możesz zobaczyć je jako pokaz slajdów.


Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne to lekcje, na których każdy może odkryć w sobie talent i pokazać co potrafi. Muszę przyznać, że niektórzy są bardzo zaskoczeni efektem swojej pracy. Efekty przerosły ich oczekiwania gdyż nie wierzyli w swoje możliwości. Zdjęcia przedstawiają prace plastyczne inspirowane lekcjami historii sztuki prehistorycznej, najbardziej chyba kolorową porą roku jaką jest jesień, „rzeźby” z kartonu oraz kompozycje tzw. „martwej natury”.

         

     


Jesienny las i park

Na kółku plastycznym dzieci przedstawiły kolorowy las i park jesienią, techniką wydzieranki i wycinanki.

       


Drzewa genealogiczne

Klasa pierwsza w ramach omawianej na zajęciach tematyki związanej z rodziną oraz Zaduszek wykonała przy pomocy swoich rodziców piękne drzewa genealogiczne swoich rodzin. Dzieci poznały przy okazji historie rodzinne oraz przypomniały sobie jakie stopnie pokrewieństwa łączą ich z pozostałymi członkami rodziny. Wychowawca dziękuje przy tym rodzicom za pomoc włożoną w przygotowanie tak wspaniałych prac.

Prace można zobaczyć w naszej Galerii


Jesienne astry

Na kolejnych zajęciach kółka plastycznego uczestnicy zajęć, głównie dzieci z klasy I, wykonały "jesienne astry" i poznały proste sposoby tworzenia kwiatów z bibuły, jak to dawniej robiły ich babcie i prababcie.


Jesienna gazetka


Kolorowy sad
Ponieważ jesień już zawitała na polach, w ogrodach i sadach i ogrodnicy zbierają plony więc uczniowie postanowili zatrzymać jeszcze na chwilę kolory jesiennego sadu i przy pomocy farb, swoich dłoni i palców wykonały drzewa owocowe pełne czerwonych jabłuszek i żółtych gruszeczek, które każdy pewnie z ochotą by schrupał.


Zakładki do książek

Kolejne zajęcia pozwoliły dzieciom na kształcenie umiejętności cięcia i klejenia elementów z papieru i kolorowego brystolu, czego dowodem są piękne kolorowe zakładki do książek, w kształcie kredek.


Wakacyjne wspomnienia

Na pierwszych zajęciach kółka plastycznego uczniowie z młodszych klas przedstawili swoje wakacyjne wspomnienia przy pomocy piasku i kleju. Powstały dzięki tej technice piękne piaskowe dzieła. Widać na nich góry, morze, a nawet dinozaury, które dzieci oglądały w parku dinozaurów, a które wyglądają bardzo realistycznie. Okazuje się, że najmłodsi też mają ukryte talenty, tylko muszą je w sobie odkryć.