w roku szkolnym 2012/13


Wakacji nadszedł juz czas...

 

Wakacje i my też jesteśmy już w tych nastrojach.

 Marzą nam się podróże i wakacyjne przygody.

Wszystkim życzymy słonecznych i niesamowitych wakacji.

Po wakacjach spotkamy się w innym składzie. Wielu z nas zasiądzie już w szkolnej ławce.


Wakacyjne urodzinki

Tak jak juz pisaliśmy w czerwcu swoje urodzinki obchodzą również dzieci, które urodziły sie w czasie wakacji czyli miesiącu lipcu i sierpniu. Kamilka Klasa, Piotruś Barut i Wojtuś Nycz świętowali na świeżym powietrzu w naszej altance. Być może śpiewane przez nas 100 lat było słychać w Janowicach? O Wiktorii Tańculi i Sylwi Kasperek też nie zapomnieliśmy i wręczyliśmy wykonane przez nas albumy pamiątkowe. Wszystkiego najlepszego.

Zdjęcia zobacz wyświetlając jako pokaz slajdów>>>


Spotkanie z pszczelarzem

W piątek 14 czerwca na zajęciach w grupie starszaków gościliśmy pszczelarzy - rodziców Martynki Jordanek. Poznaliśmy etapy powstawania miodu. Nasi goście przynieśli ze sobą żywe pszczoły w specjalnej szklanej ramce. Była tam również pszczela królowa. Największą atrakcją był bezpośredni kontakt z trutniami, którym przypadliśmy do gustu, ponieważ szybko biegały po naszych dłoniach i łaskotały nas. Wiemy już, że trutnie nie żądlą, bo nie mają żądła. Mogliśmy także zdegustować pysznego, tegorocznego miodku. Był wyśmienity. Na koniec, za to, że byliśmy bardzo zdyscyplinowani każdy otrzymał słoik wyśmienitego miodku.

 

Bardzo dziękujemy rodzicom Martynki za ciekawą lekcję przyrody oraz niespodzianki.

/pani Renata Matusik/

            Spotkanie z pszczelarzem >>>

                                    W stroju pszczelarza>>>


Mali komputerowcy

W czwartek 13 czerwca pani przygotowała nam niespodziankę. Zorganizowała dla nas zajęcia w sali komputerowej. Za pomocą programu komputerowego samodzielnie kolorowaliśmy zwierzątka żyjące w ogrodzie zoologicznym, po czym pani wydrukowała nam je i mogliśmy zabrać nasze prace do domu. Dziękujemy pani Danusi za prowadzenie zajęć i miłą atmosferę.

 

 

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy systematycznie spotykać się z nią na lekcjach informatyki.

/pani Renata Matusik/

Można zobaczyć zdjęcia >>>


Dzień MAMY w przedszkolu - grupa starsza

"Ach te mamy, nasze mamy
to są śliczne piękne damy.
Jak gustownie są ubrane,
a jak piękne uczesane.
Jak się ślicznie uśmiechają,
jak radosne oczy mają,
suknie mają w kwiatki, w groszki,
ładne butki i pończoszki"
4 czerwca w przedszkolu świętowaliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku - Dzień Matki. Po występach złożyliśmy naszym kochanym mamusiom życzenia oraz przyrzeczenie grzeczności. Bardzo się cieszymy, że każda mamusia odnalazła się na portrecie narysowanym przez swoje dziecko.

   

Mamy nadzieję, że prezenciki tez Wam się podobały. Bardzo Was kochamy.

/pani Renata Matusik/

Można zobaczyć zdjęcia >>>


Dzień MAMY w przedszkolu - grupa młodsza

"Jestem zakochany w mojej mamie.." to słowa piosenki, którą śpiewaliśmy naszym kochanym mamusiom w dniu, w którym spędziły z nami czas w przedszkolu. Czas na wspólnej zabawie, przytulaniu, śpiewaniu, recytowaniu i tańcach. Ten dzień był dla nas szczególny, ponieważ mamusie nigdzie się nie śpieszyły i były tylko dla nas. Chcemy zawsze Wam- kochane mamy mówić, jak bardzo Was kochamy i jak jesteście dla nas drogie.

 


 

Dedykujemy Wam jeszcze wierszyk Wandy Grodzieńskiej, jako nasze najlepsze życzenia:
"Mamo! Chciałbym ci przynieść latający dywan, i kaczkę, która znosi szczerozłote jajka, żebyś żyła beztrosko- wesoła, szczęśliwa... Lecz takie dziwy można znaleźć tylko w bajkach.
I dlatego, zmęczenie widząc na twej twarzy i ręce spracowane przy fabrycznych krosnach, myślą w przyszłość wybiegam i zaczynam marzyć, że zastąpię cię w pracy, gdy tylko dorosnę.
Lecz dzisiaj za twe troski, trudy, poświęcenie, za twą miłość matczyną, nigdy nie zachwianą, mogę tylko twą szyję otoczyć ramieniem i szepnąć ci do ucha: DZIĘKUJĘ CI MAMO!
Mogę zerwać na łące garść pierwiosnków młodych i życząc ci żarliwie spełnienia twych marzeń, serce niby dojrzałą czerwoną jagodę wraz z kwiatkami polnymi ofiarować w darze."

/pani Mariola Ferfecka/

Zobacz zdjęcia, wyświetl jako pokaz slajdów>>>


KOPCIUSZEK
Byliśmy w teatrze na pięknym przedstawieniu.

"Kopciuszek" to jedna z najbardziej lubianych przez nas baśni, w której dobro i piękno zwycięża, a najskrytsze marzenia spełniają się. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Banialuka bardzo nas oczarowało. Piękna scenografia, barwne stroje, efekty specjalne oraz muzyka urzekały nas swoim urokiem. Jesteśmy zachwyceni tym przedstawieniem. Na długo pozostanie w naszej pamięci.
Polecamy go wszystkim, którzy jeszcze jej nie oglądali.

/pani Renata Matusik/


Urodziny Filipa

6 czerwca swoje 6 urodziny obchodził Filipek Słowik. Było bardzo wesoło i uroczyście. Wszyscy składali mu życzenia, a uściskom nie było końca. Solenizant do wszystkich serdecznie sie uśmiechał i częstował pysznymi cukiereczkami.

   

Wyświetl zdjęcia jako pokaz slajdów >>>

/pani Renata Matusik/


Odwiedzili nas strażacy

    W piątek 24 maja do przedszkola przyjechali nasi dzielni strażacy z OSP w Janowicach. Pogłębiliśmy naszą wiedzę na temat niebezpiecznej pracy strażaka. Bardzo nam się podobały pokazy gaszenia pożarów, zwłaszcza te z wysokiej drabiny. W tym roku zaprezentowano nam również wielkie nożyce służące do cięcia blachy samochodów po wypadku. Największą atrakcją był jednak przejazd wozem strażackim (oczywiście na sygnale).

 

Na koniec złożyliśmy strażakom życzenia z okazji Dnia Strażaka, a na pamiątkę wręczyliśmy własnoręcznie wykonany album. Bardzo dziękujemy za spotkanie, mile spędzony czas oraz cukiereczki.

/pani Renata Matusik/

Wyświetl zdjęcia jako pokaz slajdów >>>


"BRZYDKIE KACZĄTKO"

17 maja dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Kino "Świt" w Czechowicach- Dziedzicach, w którym gościnnie wystąpili artyści Teatru Dzieci Zagłębia. Przedstawienie pt. "Brzydkie kaczątko" bardzo nam się podobało. Wszyscy oglądaliśmy je z entuzjazmem. Było nam żal małego, brzydkiego łabędzia ale najważniejsze, że wszystko dobrze się zakończyło. My jesteśmy jeszcze mali ale wiemy już, że nie należy oceniać innych po wyglądzie.

 

W czasie podróży, w Czechowicach Południowych zauważyliśmy gniazdo z bocianami. Bardzo się ucieszyliśmy. Być może to jakiś znak, że któremuś z nas urodzi się rodzeństwo??? Ha, ha, ha.
 

Serdecznie dziękujemy naszej kochanej Radzie Rodziców za sfinansowanie autokaru!

/pani Renata Matusik/


 

URODZINY PAULINKI
Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Zakwitają drzewa oraz kwiaty w ogródkach i na łąkach. Słychać też radosny śpiew ptaków.

 

   

15 maja swoje 6 urodziny obchodziła nasza koleżanka Paulinka Adamaszek. Tradycyjnie zaśpiewaliśmy jej „sto lat” oraz złożyliśmy z serca płynące życzenia. Paulinka ma bardzo dobre serduszko. Lubi zabawy teatralne z naszym aniołkiem, który zawsze namawia nas do dobrego zachowania.

Zdjęcia wyświetl jako pokaz slajdów>>>

/pani Renata Matusik/


VI TURNIEJ ARTYSTYCZNY GMINY BESTWINA

 To już szósty raz dzieci z naszego przedszkola miały okazję zaprezentować swoje talenty plastyczne i recytatorskie, biorąc udział w VI Turnieju Artystycznym Gminy Bestwina pod hasłem: " OJCZYZNA- MÓJ KRAJ, MÓJ DOM, MOJA RODZINA".

Jak co roku nasze dzieci pokazały się z najlepszej strony i zdobyły pierwsze miejsca w obu konkursach.

W konkursie recytatorskim:

I miejsce zdobył Miłosz Ochman (3 lata)

II miejsce Dominik Rąba (4 lata)

I miejsce Martyna Ziobro (5 lat)

I miejsce Sara Kondratowicz (6 lat)

 

W konkursie plastycznym:

I miejsce Kamila Klasa (5 lat)

II miejsce Martyna Ziobro (5 lat)

wyróżnienie Natalia Stanclik (5 lat)

I miejsce Kinga Czana (6 lat)

II miejsce Sara Kondratowicz (6 lat)

III miejsce Patryk Maga (6 lat)

III miejsce Wojciech Morończyk (4 lata)

wyróżnienie Nikola Mikoda (3 lata)

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i uznanie dla małych zwycięzców.

/pani Mariola Ferfecka/

Zapraszamy do oglądania zdjęć jako pokaz slajdów >>>


Podróż po naszej Ojczyźnie - Polsce.
  
 W kwietniu na zajęciach poznaliśmy wiele ciekawych legend o Polsce. Dowiedzieliśmy się, dlaczego to właśnie orzeł znalazł się w godle naszego państwa. Pani pokazała nam mapę Polski, na której umiemy już odszukać duże miasta: Gniezno- naszą pierwszą stolicę, Kraków, Warszawę, Toruń, Gdańsk oraz Bielsko. Dowiedzieliśmy się też, że najdłuższą rzeką Polski jest Wisła, która bierze swój początek na Baraniej Górze.

Wybraliśmy się na wycieczkę po Polsce. W Krakowie, do którego popłynęliśmy statkiem zaciekawiła nas legenda o "Smoku wawelskim" oraz „Krakowskim Lajkoniku”. Dowiedzieliśmy się, że Lajkonika można spotkać na Krakowskim Rynku raz w roku siedem dni po Bożym Ciele. Uczyliśmy się też tańca - Krakowiaka. Bardzo nas ten taniec zainteresował, bo jest taki szybki i skoczny (tak jak my). Z Krakowa wyruszyliśmy w dalszą podróż do Warszawy - obecnej stolicy Polski. Tutaj zainteresowała nas legenda o „Warszawskiej Syrence”. Poznaliśmy warszawskie zabytki. Pospacerowaliśmy po Łazienkach oraz po Placu Zamkowym, gdzie podziwialiśmy kolumnę króla Zygmunta. Z Warszawy naszym statkiem udaliśmy się do Torunia, gdzie pani zapoznała nas z legendą o "Toruńskich Piernikach".


Degustowaliśmy te pierniki (bardzo nam smakowały). Wiemy już, że Toruń to miasto związane z postacią Mikołaja Kopernika - słynnego polskiego astronoma. Z Torunia popłynęliśmy do Gdańska, gdzie mogliśmy podziwiać lwy z gdańskiego ratusza oraz fontannę Neptuna, króla morza. Bardzo nam się ta podróż podobała. Do domu musieliśmy wrócić samolotem z Gdańska do Katowic- Pyrzowic aby nasze mamusie się o nas nie martwiły, że tak długo nas nie ma. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli odwiedzić chociaż niektóre z tych miejsc w rzeczywistości z naszymi rodzicami.
Zapraszamy do oglądania zdjęć jako pokaz slajdów>>>

/pani Renata Matusik/


Informacji o przyjęciu dziecka do przedszkola

udziela telefonicznie sekretariat szkoły tel. 32-2157429


WIELKANOC


"Idą święta, wielkanocne idą święta
O tych świętach każde dziecko pamięta.
Pomaluje jajka w kwiatki i gwiazdki
Zrobi na pisankach śliczne obrazki".


W poniedziałek w grupie starszaków rozpoczęły się przygotowania do zbliżających się świąt. Mamusia Martynki Jordanek jest bardzo uzdolniona plastycznie. Potrafi wykonywać wiele pięknych ozdób różnymi technikami. W naszej grupie poprowadziła warsztaty plastyczne techniką Decoupage. Celem naszej pracy było ozdobienie styropianowych jajek, które będą przystrajać wielkanocne koszyki. Efekty naszej pracy możecie ocenić sami.


Dziękujemy mamusi Martynki za szkolenie oraz poświęcenie nam swojego czasu.

/pani Renata Matusik/

Zobacz wszystkie zdjęcia>>>

Biją dzwony o poranku. Światu głoszą radość wielką.
Pan Zmartwychwstał, Alleluja. W Nim nadzieje złóżmy wszelką.
Życzymy Wszystkim spokojnych, radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.


Zapisy dzieci na rok szkolny 2013/2014 do:

- Przedszkola Publicznego w Janowicach

- klasy I Szkoły Podstawowej w Janowicach

- na dyżur wakacyjny w lipcu 2013r. (PP Bestwinka)

odbywają się w dniach 11.03 -29.03. 2013r. w godz. 8.00 -16.00

Dokumenty:

   Przypominamy rodzicom dzieci uczęszczających już do naszego przedszkola o potrzebie ponownego zapisu dziecka na kolejny rok szkolny.

 

Przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janowicach zaprasza rodziców na zapisy do dwóch oddziałów dzieci 3-4 i 5-6 letnich. Nasze przedszkole jest czynne od 6.30 do 16.00, a każda chwila wypełniona jest zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami dzieci.

Dla zainteresowanych rodziców przedstawiamy kilka ciekawostek z życia przedszkolaków. Popatrzcie Kochani, jak bawią się i jak ciekawie mogą spędzać czas Wasze dzieci już w przyszłym roku szkolnym.

 

 


 

Nasze sale wyposażone są w kąciki tematyczne i mnóstwo wspaniałych zabawek.


 

W ramach realizacji podstawy programowej dzieci mają zajęcia zorganizowane, które dostarczają im wiedzy ogólnej. Dzieci chętnie biorą udział we wszelkiego rodzaju zajęciach ruchowych, muzycznych i plastycznych.


 

Inną lubianą przez dzieci formą zajęć jest teatr, który dostarcza wrażeń estetycznych. Kilka razy w ciągu roku wyjeżdżamy do Banialuki lub Teatru Polskiego na ciekawe przedstawienia. Nasze przedszkole odwiedzają również artyści z różnych teatrów, m.in. Teatr Art.-te z Krakowa. Przedszkolaki chętnie same podejmują twórcze zabawy w kąciku teatralnym.

 

 

Dzieci 5-6 letnie mają możliwość bezpłatnego udziału w zajęciach z j. angielskiego, podczas których wykorzystywana jest tablica interaktywna.


W naszym przedszkolu pracują również specjaliści, którzy wychodzą naprzeciw potrzebom dzieci. Wśród nich jest logopeda i pedagog.

Zdjęcia oddają tylko w części charakter przedszkola, dlatego pełne informacje o naszej placówce udzielamy w kontaktach indywidualnych z rodzicami/opiekunami.

 

Serdecznie zapraszamy.

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w Galerii np. jako pokaz slajdów>>>


 

MARCOWE ŚWIĘTA

Miesiąc marzec rozpoczęliśmy bardzo uroczyście. Trzeciego marca swoje urodziny obchodziła nasza koleżanka Natalia Stanclik, która jest najstarszym sześciolatkiem w naszej grupie. Bardzo lubi bawić się w panią nauczycielkę, a wszystkie jej uczennice chętnie ją słuchają.

 

W piątek ósmego marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Nasi koledzy wręczyli nam własnoręcznie wykonane kwiatuszki (bardzo pomysłowe) oraz serdeczne uściski, nie tylko dłoni. Kamil Zeman wręczył każdej z nas piękne i pachnące tulipanki. Dziękujemy wszystkim chłopakom.

 

To jeszcze nie koniec uroczystości. Ósmego marca 6 lat temu urodziła się Martynka Ziobro, a 7 lat temu Patryk Pasierbek. Martynka jest bardzo pomysłowym dzieckiem (często mówi do nas coś w języku włoskim tłumacząc na język polski), a Patryk zawsze służy pomocą kolegom, koleżankom i pani.

Naszym wszystkim solenizantom wspólnie zaśpiewaliśmy 100 lat wręczyliśmy własnoręcznie wykonane albumy oraz indywidualnie składaliśmy życzenia, to wychodzi nam coraz lepiej.

Zdjęcia w Galerii>>>

/pani Renata Matusik/


 

PODZIĘKOWANIE

   Kochanym Babciom i Dziadkom pragniemy serdecznie podziękować za wspaniały prezent w postaci dużego zestawu klocków lego.

Prezent od Was, kochane Babcie i Dziadkowie, sprawił nam ogromną radość. Zabawa tymi klockami wyzwala w nas nowe, twórcze pomysły, rozwija naszą kreatywność i wyobraźnię. Zresztą zobaczcie sami, jakie cuda potrafimy zbudować.

 

Kochamy Was za to, że jesteście, że każdego dnia okazujecie nam tyle miłości, jesteście dla nas słonecznymi promykami szczęścia.

Wdzięczne i kochające wnuki- przedszkolaki. Do podziękowań przyłączają się także wychowawczynie z przedszkola.

Zobacz wszystkie zdjęcia >>>

/pani Mariola Ferfecka/


Karnawałowy bal w przedszkolu

Spóźnieni jesteśmy z informacją o naszym przedszkolnym balu, ale wrażenia warte są opisania. Tym razem karnawałowe szaleństwo rozpoczęliśmy od prezentacji gości. Na bal przybyli: królowie, szeryf, królewny, wróżki (popatrzcie na zdjęcia). Dużo radości dał nam „Taniec w wagonikach” i poleczka w parach. Żeby odpocząć na chwilę, obejrzeliśmy piękne przedstawienie uczniów o „Dzielnym ołowianym żołnierzyku”, a potem wróciliśmy do zabawy. Taki dzień jest niesamowity i każdemu życzymy udziału w przebieranej zabawie.

/pani Elżbieta Małysz/

   

        Zdjęcia: Karnawałowy bal przedszkolaków - część 1

                                        Zdjęcia: Karnawałowy bal przedszkolaków - część 2


Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

 

"Przyjdź  dziś Babciu do przedszkola,

bo  to Twoje święto,

załóż buty na obcasach

i bądź uśmiechnięta.

Dziś "motylki" będą tańczyć

- ja ta pierwsza z koczkiem.

Gdy zobaczysz, że się boję

mrugnij do mnie oczkiem.

Usiądź lepiej w pierwszym rzędzie,

żebym Cię widziała,

a gdy się występy skończą,

będzie uczta mała.

Choć Cię w zamian nie nakarmię

jak Ty mnie obiadkiem,

upiekliśmy pyszne ciastka,

przyjdź więc razem z dziadkiem."

/Danuta Dejter/

  

25.01.2013r.  nasze kochane Babcie i kochani Dziadkowie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zaszczycili nas swoją obecnością w przedszkolu. Ten dzień chcieliśmy uczcić szczególnie i pokazać się z jak najlepszej strony. Mamy nadzieję, że nam się udało i nasi kochani goście byli zadowoleni.

 

Nie tylko my, jako wnuki uczciliśmy nasze babcie i dziadków, ale również nasze mamusie, które na to święto upiekły pyszne ciasta. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

Już dziś zapraszamy Was na kolejne Święto Babci i Dziadka za rok.

/pani Mariola Ferfecka/

            Zdjęcia część 1

                                Zdjęcia część 2


Urodziny Kingi

15 stycznia nasza koleżanka Kinga obchodziła swoje siódme urodziny. Jak widać Kinga jest najstarsza z naszej grupy. Wszyscy obecni złożyliśmy jej z serca płynące życzenia. Mamy nadzieję, że się spełnią i Kinga będzie miała dużo koleżanek i kolegów oraz dobry humorek na każdy dzień.

 

     

/pani Renata Matusik/


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

 

"Hej kolęda, kolęda! I wiadomo: już święta.

 Karp na stole i ciasto, grzyby, choinka, nastrój...

 Tak dziś dobrze jest w domu, takie dobre są słowa- 

wokół świerka całego w kolorowych ozdobach.

 płynie zewsząd muzyka... To sąsiedzi za ścianą zanucili kolędę.

My zrobimy to samo"

 

W ostatnim tygodniu grudnia panowała bardzo świąteczna atmosfera. Pięknie przystrojona choinka pachniała pierniczkami, które upiekła Kamilka. Powiesiliśmy śliczne ozdoby i dekoracje, o które zadbały dzieci. Pojawiła się również betlejemska szopka oraz grający Mikołaj. W piątek w czasie spotkania przy wspólnym stole składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy oraz zajadaliśmy pyszne ciasteczka i słodkie mandarynki, o które zadbali rodzice. Było bardzo uroczyście i wesoło.

 

Zdjęcia w naszej Galerii>>>

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim dużo miłości, radości i pokoju oraz wiele szczęścia w nadchodzącym Nowym 2013 Roku. Niech ten szczególny czas upłynie w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

REWIA NA LODZIE

10 grudnia dzieci z grupy starszaków po raz pierwszy uczestniczyły w przedstawieniu MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE. Widowisko oparte było na motywach baśni autorstwa Charls'a Parraulta pt. "Śpiąca królewna". Reżyserem spektaklu była znakomita mistrzyni jazdy figurowej na lodzie Olga Kondraszawa.

 

Byliśmy zafascynowani tym widowiskiem. Bardzo nam się podobała choreografia-trudne element jazdy figurowej na lodzie, piękne kostiumy, muzyka, dekoracje oraz efekty pirotechniczne. Sponsorem dojazdu autokarem na halę pod Szyndzielnię była nasza kochana RADA RODZICÓW za co bardzo serdecznie dziękujemy. 

/pani Renata Matusik/

Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia, jak co roku nasze przedszkole odwiedził najbardziej lubiany i oczekiwany gość przez dzieci, czyli Mikołaj. Wszystkie dzieci w napięciu oczekiwały na jego przybycie. Mikołaj został powitany piosenkami i wierszykiem specjalnie dla niego przygotowanym.

 

 

Zanim obdarzył każde dziecko prezentem, opowiedział ciekawą historię o pewnym szczurku, a także zadawał różne zagadki, na które dzieci chętnie odpowiadały. Za każdą właściwą odpowiedź, oczywiście była słodka nagroda.

 

Czas spędzony z Mikołajem był bardzo radosny i dostarczył dzieciom wielu wrażeń. Na koniec tego niezwykłego spotkania mamusia Wojtusia Morończyka każdemu dziecku zrobiła pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, za które serdecznie dziękujemy.

/pani Mariola Ferfecka/

Zdjęcia - Mikołaj zawitał do nas >>>

                Mikołaj rozdaje prezenty cz.1

WARSZTATY TEATRALNE

27 listopada dzieci z grupy starszaków wraz z kolegami i koleżankami z klas I-III uczestniczyły w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru Polskiego pana Jerzego Dziedzica. Dowiedzieliśmy się jak należy poruszać się na scenie. Nauczyliśmy się też, jak można zagrać przedmioty np. wieszak, umywalkę itp. Bardzo podobała nam się walka ze szpadami, którą stoczyli nasi koledzy z klasy trzeciej. Gdyby pan poprosił nas na scenę to wcale nie byłoby tak wesoło. Natomiast prezentacja peruk wyszła nam najlepiej.

 

Warsztaty były bardzo ciekawe i mamy nadzieję, że za jakiś czas znów się spotkamy z panem Dziedzicem, bo przecież to dopiero początek naszej przygody z teatrem.

/pani Renata Matusik/


Dyskoteka ANDRZEJKOWA

    W piątek 30 listopada dzieci z grupy starszaków bawiły się na wcześniej zaplanowanej dyskotece andrzejkowej. Już w czwartek udekorowaliśmy naszą salę balonami. Następnie wspólnie ustaliliśmy repertuar muzyczny. Większość z nas chciała aby były to piosenki Shakiry, ale były też inne propozycje. Nasze mamusie zadbały o odpowiednie stroje, a mamusie Kamilka Zemana i Martynki Jordanek zatroszczyły się o słodki poczęstunek oraz pyszne soczki. Bardzo im za to dziękujemy. W czasie przerwy w tańcach pani poprosiła abyśmy wybrali obrazek, który nam się podobał:

SOWA- będziesz bardzo mądry

LIS- będziesz sprytny

PSZCZOŁA-pracowity

KOT-będziesz wielkim czyściochem.

Później wybieraliśmy rekwizyty i okazało się, że być może niektórzy z nas kiedy dorosną będą inżynierami budownictwa, pisarzami, bibliotekarzami, kucharkami a nawet kierowcami. Później był jeszcze taniec z balonami oraz inne zabawy. Było bardzo wesoło.

 

Przy okazji wyszło na jaw, że nasza koleżanka Kamilka Klasa to super tancerka. Znała prawie wszystkie układy taneczne do piosenek Shakiry i została naszą animatorką.

/pani Renata Matusik/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


POKAZ MODY

    W piątek w grupie starszaków odbył się pokaz mody. Dziewczynki odpowiednio się do niego przygotowały.  Przyniosły wiele modnych strojów. Pani zadbała o garderobę, w której można było się swobodnie przebrać. Chłopcy nie wykazali zbytniego zainteresowania pokazem. Zajęli się natomiast sprawami technicznymi. Skonstruowali z klocków kamery wideo oraz aparaty fotograficzne. Jedynie Kamilek pokazał się jako model, a po dłuższym namyśle również Filipek.

Dziewczyny zaprezentowały się w całej okazałości z pięknymi uśmiechami na twarzach. Niektóre modelki przebierały się kilka razy.

 

 

Na nasz pokaz zaprosiliśmy koleżanki I kolegów z grupy maluchów. Kilkoro odważnych wystąpiło na wybiegu wraz z nami. Było bardzo wesoło. Zabawa bardzo nam się podobała. Być może w przyszłości któreś z nas zostanie modelką lub modelem I będziemy rozpoznawani na światowych pokazach mody.

/pani Renata Matusik/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


SPOTKANIE Z LISTONOSZEM

W piątek na zajęcia do starszaków przyszedł zaproszony gość. Myślicie, że to Mikołaj? Nie, na spotkanie z nim mamy jeszcze trochę czasu. Wprawdzie list do Mikołaja został już napisany. W tym roku narysowaliśmy jeszcze portrety swoje z Mikołajem i wysłaliśmy je wraz z listem. Naszym gościem tym razem był pan listonosz. Wyobraźcie sobie, że był to nasz pan Andrzej, który wiele lat pracował na poczcie w Bestwinie jako listonosz. Miał ubrany prawdziwy strój listonosza: granatową czapkę, spodnie i koszulę oraz wielką torbę z trąbką, która jak już wiemy oznacza logo Poczty Polskiej.

 

Dowiedzieliśmy się na czym polega praca listonosza oraz co trzeba zrobić aby wysłać list: należy napisać adres, nakleić znaczek i wrzucić do skrzynki pocztowej. Już wiemy, że w Janowicach nie ma poczty, ale jest skrzynka pocztowa, która znajduję się obok biblioteki. Spotkanie z panem listonoszem było bardzo interesujące. Dziękujemy za przybycie, ciekawe informacje i pyszne cukierki.

/pani Renata Matusik/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>  


JESIEŃ

"Idzie łąką, idzie polem pod złocistym parasolem.

Gdy go złoży słońce świeci, gdy otworzy pada deszcz.

Czy już wiecie kto to taki? Tak. To właśnie jesień jest."

Złota polska jesień powoli już odchodzi. Za oknami często pojawia się mgła. Robi się chłodno, mokro i ponuro. W naszej sali kolorowa jesień zatrzymała się na dłużej. Zdążyliśmy wykonać wiele jesiennych prac, które bardzo nam się podobają. Niedawno zrobiliśmy latawce, które od razu zostały przetestowane, a to ze względu na jesienny wiatr, który zawitał na naszym terenie. Było bardzo ciekawie i wesoło. Takie zabawy przynoszą nam dużo radości. Wielu z nas zabawę tą kontynuowało jeszcze w domu.

/pani Renata Matusik/

Wszystkie zdjęcia  w naszej Galerii>>>


Anglo-Interaktywny przedszkolak

Już od zeszłego roku szkolnego nasze przedszkolaki mają możliwość korzystania i nauki j. angielskiego z pomocą tablicy interaktywnej, Internetu, komputerowych programów edukacyjnych. Świetnie się również bawią, mimo wczesnorannej pory.

 

 

Dziękujemy wytrwałym rodzicom, którzy systematycznie przyprowadzają swoje pociechy na zajęcia. Ich trud i obcowanie dzieci z j. angielskim na pewno przyniesie pozytywne rezultaty w szkole podstawowej.

/pani Marlena Niemczyk-Handzlik/


PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE

Minęły już dwa miesiące naszej przygody z przedszkolem. Przekonaliśmy się, że nie warto już płakać, gdyż w przedszkolu bardzo miło mija nam czas. Mamy miłych kolegów i koleżanki, którzy zawsze są chętni do zabawy, a naszym paniom nie brakuje pomysłów, aby umilić nam tu czas spędzony bez rodziców. Mieliśmy okazję już dwukrotnie oglądać przedstawienia teatralne. Jedno w naszym przedszkolu pt. " Kłopoty sroczki", na drugie wybraliśmy się autobusem do Domu Kultury w Czechowicach- Dz. Wyjazd do teatru był dla nas nie lada przeżyciem. Sama podróż autobusem dla wielu była atrakcją, gdyż nie zdarza nam się to często. Sama bajka "Koziołek Matołek" też bardzo nam się podobała, zwłaszcza muzyka i niesamowite światła, które dostarczały nam dodatkowych przeżyć i wrażeń. Czekamy na kolejne ciekawe przygody, które czekają nas w przedszkolu.

/pani Mariola Ferfecka/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


URODZINOWY  PAŹDZIERNIK

    W październiku pięcioro dzieci z grupy starszaków obchodziło urodziny. Już czwartego swoje 6 urodziny obchodził nasz kolega Filip Wiewióra. Niestety był w tym czasie chory, ale życzenia złożyliśmy po jego powrocie do przedszkola. Czternastego października swoje 6 urodziny świętował Patryk Maga. Życzenia złożyliśmy piętnastego w poniedziałek. Siedemnastego w środę również 6 urodziny świętowała Sara Kondratowicz, a osiemnastego w czwartek 5 urodziny obchodził Kamil Zeman. W kolejnym tygodniu dwudziestego trzeciego we wtorek 5 urodziny świętowała Martynka Jordanek.

 

 

Wszystkim naszym kolegom i koleżankom  zaśpiewaliśmy 100 lat (chociaż do stu jeszcze nie umiemy liczyć), złożyliśmy z serca płynące życzenia oraz urodzinowe albumiki z własnoręcznie narysowanymi obrazkami. Było bardzo uroczyście i wesoło. Mamy nadzieje, że nasze prace podobały się Wam. Staraliśmy się jak tylko potrafimy. Wydaje nam się, że dobrze byłoby je schować na pamiątkę, bowiem za kilka lat przyniosą Wam wiele śmiechu i radości.

Zdjęcia w naszej Galerii>>>

/pani Renata Matusik/


Pyszny soczek

W piątek na zajęciach wraz z panią bawiliśmy się w producentów soku marchwiowo - jabłkowego.

O potrzebne składniki zatroszczyły się nasze mamusie. Najwięcej marchewek przyniósł nasz kolega Patryk Maga z plantacji swoich rodziców. Były duże, pachnące i bardzo smaczne. Jeśli ktoś nie ma jeszcze zapasów marchewki na zimę, to może udać się do Patryka. W czasie pracy nad bezpieczeństwem czuwały nasze panie. Sokowirówka trochę głośno warczała, bo jest już trochę stara, ale to nas wcale nie przerażało. Wiemy już teraz, że taki samodzielnie wykonany sok jest najzdrowszy i bardzo smaczny.  

/pani Renata Matusik/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


Podziękowanie

Dzieci z grupy starszaków wraz z panią składają z serca płynące podziękowania mamusi naszej koleżanki Paulinki pani Izabeli Adamaszek za własnoręczne uszycie woreczków do ćwiczeń gimnastycznych. Bardzo nam się podobają.

Są takie kolorowe i pachnące świeżym zbożem.

Z takimi woreczkami jeszcze bardziej chce nam się ćwiczyć. Bardzo dziękujemy.

Zobaczcie jak ćwiczymy - zdjęcia w naszej Galerii>>>

/pani Renata Matusik/


OWOCOWA SAŁATKA

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki...

 

W piątek podsumowaniem tematu kompleksowego o owocowych witaminkach było samodzielne wykonanie przez nas sałatki owocowej. Na początku wybieraliśmy umyte wcześniej owoce, które najbardziej lubimy, kroiliśmy nożykami i wkładaliśmy do miseczki. Były to: jabłka, gruszki, winogrona, nektarynki, banany i granaty, które degustowaliśmy dwa dni wcześniej i bardzo nam zasmakowały. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że mamy pomysłowe koleżanki, które udekorowały swoje sałatki przepięknymi kwiatuszkami wykonanymi z winogrona i granata.

 

 

Sałatki były wyśmienite. Bardzo nam smakowały. Najważniejsze jest jednak to, że mogliśmy je zrobić samodzielnie. 

Zdjęcia w naszej galerii>>>  

/pani Renata Matusik/


DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

Dzień Chłopaka, to nowe święto, obchodzone w Polsce 30 września. Jest to w pewnym sensie chłopięcy odpowiednik Dnia Kobiet. W tym dniu dziewczynki składają chłopcom życzenia i wręczają  drobne upominki. W poniedziałek koleżanki z naszej grupy bardzo nas zaskoczyły. Przygotowały dla nas piękne rysunki samochodów oraz słodkie serduszka na patyczkach.

 

 

Dziękujemy bardzo za życzenia, upominki oraz pamięć. Było nam bardzo miło.

 

/pani Renata Matusik/


KALENDARZ URODZINOWY

Po wakacyjnym powrocie do przedszkola czekała nas miła niespodzianka. Nasza pani przygotowała dla dzieci z grupy starszaków KALENDARZ URODZINOWY.

 Zaczyna się od września, a kończy w sierpniu 2013 roku. Jego zadaniem jest przypominanie nam o dniu urodzin każdego z Nas. Pierwsze urodziny już za nami. 4 września swoje piąte urodziny obchodził Piotruś Kubik. Wszyscy razem ładnie zaśpiewaliśmy dla Niego 100 lat, a później indywidualnie złożyliśmy płynące z serca życzenia. (Oczywiście tak jak potrafiliśmy najlepiej). Życzymy Piotrusiowi aby był wesoły, dobrze się czuł w naszej grupie i miał dużo kolegów.

 

 

   

W październiku aż pięcioro z nas będzie obchodziło swoje urodziny. Już myślimy jakie życzenia im złożymy. Koledzy i koleżanki, którzy urodzili się w lipcu i sierpniu czyli w czasie wakacji, kiedy nie ma nas w przedszkolu nie mogą być poszkodowani. Swoje urodziny w przedszkolu będą obchodzili w ostatnim tygodniu czerwca. Takich dzieci mamy pięcioro. Mamy nadzieję, że nasze panie: Renia i Kazia też się przyznają kiedy mają urodziny i będziemy mogli im zaśpiewać 100 lat. Z grzeczności nie będziemy pytać, które to już urodziny. Najważniejsze, że będziemy obchodzić je wspólnie w naszej przedszkolnej rodzince.

/pani Renata Matusik/


WITAMY  W   PRZEDSZKOLU

„Wietrzyk leci tuż przez pola idą dzieci do przedszkola.

Raźny głos do góry nos! Raźny głos do góry nos!

Właśnie tacy, właśnie tacy są weseli przedszkolacy.”

 

Lato – to chyba najmilsza pora roku. Nie tylko ze względu na wakacje ,ale przede wszystkim na szerokie możliwości zwiedzania świata.

Po wakacjach zostały już miłe wspomnienia, nowe doświadczenia i wielki zapas sił do dalszej zabawy. Z nowym rokiem szkolnym dzieci zaczynają  kolejny etap swojego życia.

Serdecznie witamy wszystkie dzieci  a szczególnie te ,które zagościły u nas po raz pierwszy. Zapraszamy do przeżycia wielkiej przygody.

W tym roku szkolnym w grupie starszaków pracować będzie pani mgr Matusik Renata a w grupie młodszej dwie panie: mgr Małysz Elżbieta i mgr Ferfecka Mariola.

/pani Renata Matusik/

Zdjęcia z naszego wyjścia na plac zabaw:

 

Wszystkie zdjęcia w naszej Galerii>>>         oraz na filmiku>>>