:: STRONA STARTOWA ::           :: SZKOŁA PODSTAWOWA ::            :: PRZEDSZKOLE_ARCHIWUM ::          :: NAPISZ DO NAS ::

 w roku szkolnym 2019/2020Zarządzenie Dyrektora ZSP w Janowicach z dnia 22.05.2020 (praca szkoły)>>>

 

Zarządzenie Dyrektora ZSP w Janowicach z dnia 22.05.2020 (praca przedszkola)>>>


 

Decyzją MEN szkoły i przedszkola nadal zamknięte.

 

Szanowni Państwo!
Wójt Gminy Bestwina informuje, że podjął decyzję o wstrzymaniu otwarcia przedszkoli publicznych, dla których jest organem prowadzącym, począwszy od dnia 6 maja 2020 r. do odwołania.
4 maja 2020 roku opublikowane zostały Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Niektóre z zapisów są trudne do zastosowania w praktyce i wymagają opracowania szczegółowych zasad organizacji pracy w przedszkolu oraz szkołach podstawowych, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, nauczycielom oraz personelowi placówek. Uważamy, że otwarcie przedszkoli wobec wzrastającego ciągle zagrożenia epidemicznego w naszym regionie byłoby nieodpowiedzialne i niosłoby ze sobą zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci, rodziców oraz pracowników placówek.
Zapewniamy jednocześnie, że w przypadku otwarcia przedszkoli – rodzice i opiekunowie dzieci zostaną poinformowani z kilkudniowym wyprzedzeniem.

 

Zarządzenie Dyrektora ZSP w Janowicach>>>

 


Szanowni Państwo!
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie całego kraju, decyzją Wójta Gminy Bestwina placówki oświatowe na terenie gminy zostają zamknięte.
Za utrudnienia przepraszamy.


6 sposobów dla rodziców, jak wspierać dzieci podczas epidemii koronawirusa >>>przeczytaj


Komunikat Powiatowej Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej  >>>ogłoszenia


Warsztaty mydlarskie z rodzicami w grupie starszaków
Warsztaty mydlarskie ! Tego w naszym przedszkolu jeszcze nie było!
Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty Mydlarskie ukazały dzieciom , iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.


Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać mydełka glicerynowe, które już nie długo staną się nietuzinkowym upominkiem dla naj bliższych: babci i dziadka, dostarczając tym samym wiele radości nie tylko ich twórcom, ale i obdarowanym. Dziękujemy rodzicom za przybycie na warsztaty, za pomoc i wsparcie.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Dzień Kota w grupie starszaków
17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto kota”. W tym
dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych
przyjaciół: dorysowując sobie wąsy. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Odbył się również konkurs, który polegał na rozpoznawaniu różnych kotów z bajek, baśni.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy
ruchowe przy piosenkach o kotach, zabawy z chustą animacyjną i kotami
– pluszakami, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z
jakiej bajki jest ten kot?”, wykonywanie różnorodnych zadań
konkursowych: picie mleka z miseczki jak kotki, nawijanie kłębka wełny
czy układanie puzzli z kotkami „na czas”, a także śpiewanie kocich
piosenek. Na koniec starszaki zrobiły kocie maski według własnego pomysłu oraz otrzymały dyplomy od swojej pani.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego
święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz
uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych
zwierząt.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Bal karnawałowy
Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez animatorkę. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

 

Następny bal już za rok!!!

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Wigilia w grupie starszaków
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólną wigilią, która odbyła się 20 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad słuchając w tle kolęd.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Zimowy czas w grupie „Sówek”
Późna jesień oraz zima są czasem, w którym przypada wiele okazji do wspólnego świętowania.
Pod koniec listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, a że dzieci z grupy „Sówki” uwielbiają puszyste niedźwiadki, dlatego tez chętnie przyniosły swoich ulubieńców do przedszkola, aby razem z nimi uczestniczyć w grach i zabawach. Podczas zajęć nauczyliśmy się piosenki o niedźwiadku, zatańczyliśmy z misiami w kółeczku, pobawiliśmy się w kolory, nauczyliśmy się także przeliczać misiaczki i ułożyliśmy niedźwiadkowe puzzle.
Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną – misia z papierowych talerzyków.
   

Początkiem grudnia nadszedł czas na przystrojenie grupowej choinki. Każde dziecko miało swój wkład w dekorację świątecznego drzewka, co sprawiło że wspólnie zaczęliśmy odczuwać przedświąteczny klimat.
Kolejną okazją do przyjemnego spędzania czasu było samodzielne dekorowanie świątecznych pierniczków. Wszystkie dzieci bardzo się starały, aby to właśnie ich ciasteczka były tymi najpiękniejszymi. To był naprawdę słodki dzień.
Zwieńczeniem świątecznych dni była Wigilijka grupowa. Zasiedliśmy wówczas przy pięknie udekorowanym stole, złożyliśmy sobie tradycyjne życzenia oraz połamaliśmy się opłatkiem. Nie zabrakło oczywiście pysznych „potraw” oraz śpiewu kolęd.
W styczniu natomiast nadszedł czas długo wyczekiwanego balu karnawałowego. Jak przystało na karnawałową maskaradę, wszystkie Sówki zaprezentowały się tego dnia w pomysłowych, kolorowych przebraniach, wcielając się w najróżniejsze postaci. Atrakcją imprezy były wspólne tańce z Panią Animatorką, która wspaniale poprowadziła naszą zabawę. Tego dnia każdy przedszkolak wracał do domu bardzo zadowolony, ale też na pewno odrobinę zmęczony tą zwariowaną taneczną zabawą.

/p.Magdalena Jonkisz/

Zdjęcia>>>


Wigilia w grupie Krasnoludków
Grudzień jest jednym z piękniejszych miesięcy w roku, a Święta Bożego Narodzenia najbardziej wyczekiwane przez dzieci. Z tej okazji 20 grudnia w naszej grupie odbyła się wspólna Wigilia. Jej podniosłym momentem było podzielenie się opłatkiem, a na stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych dań i słodkości. Świąteczna atmosfera unosiła się w całym przedszkolu, a wspólnemu kolędowaniu nie było końca.


W imieniu wszystkich dzieci oraz pań, serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu Wigilii.

/p. Ewa Szyma/

Zdjęcia>>>


Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta….
A co za tym idzie? Pełno przygotowań i pracy. I tak właśnie w grupie starszaków zagościł już świąteczny klimat podczas ozdabiania pierniczków. Dzieci już nie mogły doczekać się tego dnia aż według własnego pomysłu udekorują pisakami, kremami, lukrem oraz różnymi posypkami swoje pierniczki a przy okazji troszkę posmakują. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Barbarze Mędrali za otrzymanie wszystkich tych produktów do każdej z grup przedszkolnych, zapach piernika i dekorowanie sprawiło dzieciom mnóstwo frajdy i przyjemności. Dziękujemy!

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Andrzejki w grupie Krasnoludków
"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”
29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Dzieci przekłuwały szpilką papierowe serca, na których odwrocie wypisane były imiona dziewcząt i chłopców. Zaznaczone imię- to imię przyszłego męża lub żony, wróżyły za pomocą różnych przedmiotów, losowały ze skrzynki karteczki z wypisanymi zawodami, dowiadywały się jaką pracę będą wykonywały w przyszłości itp.

     

Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


Dzień Pluszowego Misia w grupie Krasnoludków
W dniu 25.11.2019r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.


Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mam nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


Powrót do przeszłości…
W zeszłym tygodniu tematem tygodniowym naszych zajęć był powrót do dzieciństwa. Starszaki przyniosły na zajęcia swoje zdjęcia z okresu niemowlęcego oraz ulubioną zabawkę z tamtych lat. Każdy miał okazje się zaprezentować, było do śmiechu a przy tym wspomnień. Chętni układali w kolejności historyjkę obrazkową przy okazji utrwalając poznane już cyfry. A na koniec przechodziliśmy przez „wehikuł czasu”, który powodował powrót do tamtego okresu.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Dzień Pluszowego Misia
Dnia 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, świętując z naszymi ulubionymi pluszakami. W tym dniu również mieliśmy okazję gościć studentkę Panią Patrycje, która świetnie spędziła z nami czas. Nasze misie w tym dniu zostały wybawione na chuście, wysłuchały naszych piosenek i towarzyszyły nam cały dzień w zabawie w sali przedszkolnej.

 

Na zakończenie dnia starszaki wykonały prace plastyczną za pomocą plasteliny.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Starszaki na spektaklu pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
Z zeszły piątek tuż po śniadaniu wyruszyliśmy do Czechowic-Dziedzic na długo oczekiwany spektakl pt. „Doktor Dolittle i zwierzęta”. Przed spektaklem zrobiliśmy sobie krótki spacer po mieście obserwując coraz to więcej dekoracji przypominających zbliżające się święta.

W tym prawie już świątecznym klimacie przedstawienie przeniosło nas w niezwykły świat pełen przygód i przyjaźni.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Sówki mądre główki w Bibliotece Publicznej w Janowicach
Dzieci z grupy „Sówki” kolejny raz odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Janowicach. Pani Bibliotekarka z uśmiechem oprowadzała nas po pomieszczeniach, zachęcała, aby zostać członkiem biblioteki wraz z rodzicami. Każdy Mały Czytelnik ( dziecko w wieku 3-6 lat) otrzyma Wyprawkę Czytelniczą – wyjątkową książkę oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.
Pani Bibliotekarka zaprosiła nas do stolików i przeczytała nam kilka bajek. Następnie przeglądaliśmy indywidualnie różne bajeczki.
Pobyt w bibliotece bardzo nam się podobał, z pewnością zajrzymy tam jeszcze nie raz, ponieważ bardzo lubimy słuchać czytanych bajek.

 
W przedszkolu czytają nam panie, w domku mamusia, tatuś lub dziadkowie.
P.S. Pani z biblioteki gorąco zachęca do wzięcia udziału w akcji „MAŁA KSIĄŻKA –WIELKI CZŁOWIEK”- wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

/p. Renata Matusik/

Zdjęcia>>>


PRZEDSZKOLAKI OBCHODZĄ NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W tym roku w przedszkolu Akademie z okazji Odzyskania Niepodległości poprowadziła Pani Małgorzata Łukasik, która opowiedziała dzieciom jak to dawniej „działo się w Polsce” . O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy zwrotki hymnu polskiego. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej prezentowane przez dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

W tym dniu nie obyło się również bez wykonania pracy plastycznej , naszej flagi polskiej.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Starszaki witają jesień

Dzieci z grupy starszaków z entuzjazmem powitały pierwszy dzień jesieni, w którym dopisała nam słoneczna pogoda. Starszaki przeliczały liście zbierając je z przedszkolnego ogródka , które później wykorzystały do pracy plastycznej.

 

Wykorzystując liście na różne sposoby w pracy przyniosło nam wiele radości a my nie możemy doczekać się już kolejnych dni, w których będziemy wykorzystywać różne dary naszej jesieni.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada.
To właśnie książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.
Dzieci z grupy Krasnoludków wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, oraz układały bajkowe puzzle. Na chwile mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela fasolę od grochu.

 

Na zakończenie dnia dzieci dostały medal za uczestniczenie w bajkowych zajęciach.
Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


Konkurs w ramach projektu „Magiczna moc bajek”
W ramach projektu " Magiczna moc bajek" dzieci wzięły udział w konkursie "Kryształowy pantofelek" oraz „Zaczarowana dynia”.
Rodzinny konkurs sprawił dzieciom wielką frajdę. Wszyscy uczestnicy włożyli wiele wysiłku i serca w swoje "arcydzieła". Niektórzy zaskoczyli nas swoją pomysłowością. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie a dzieci z niecierpliwością czekały na wyniki.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie. Komisja nagrodziła WSZYSTKIE prace konkursowe. Serdecznie gratulujemy!

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


Dzień pomarańczowy – Dzień Dyni
23 października świętowaliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ DYNI. Motywem przewodnim był kolor pomarańczowy.
Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym nasze przedszkolaki.


„Dzień Dyni” pozwolił poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy, a przygotowane atrakcję pozwoliły odkryć wiele zalet tego wyjątkowego warzywa. Wśród przedszkolaków przebranych w pomarańczowe stroje można było poczuć się jak w dyniowej grządce.
Przedszkolaki wzięły również udział w zajęciach plastycznych, których tematem głównym była dynia.

/p.Karolina Pniok/

Zdjecia>>>


Dbamy o zdrowie
Nie trzeba przekonywać nikogo, że zdrowie jest największym skarbem i wymaga szczególnej troski nas wszystkich.
Dlatego też zajęcia dydaktyczne kładły nacisk na szeroką profilaktykę zdrowotną. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy higienie, aktywności ruchowej i zdrowym odżywianiu. Przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania zgodnie z piramidą zdrowego żywienia, klasyfikowały produkty na zdrowe i niezdrowe. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy ograniczyć w codziennej diecie takich produktów, jak: słodycze, chipsy, słodkie napoje gazowane, smażone potrawy itp. Podczas zajęć rozmawialiśmy o zabiegach higienicznych, jak prawidłowo myć zęby.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki miały okazję wypić „zdrową herbatke” zrobioną z miodem, imbirem, sokiem malinowym, cytryną oraz pomarańczą.

Przedszkolaki dobrze wiedzą, że prawidłowe odżywianie, bezpieczne zachowanie
i aktywność fizyczna są podstawą w zachowaniu zdrowia, a także dobrego samopoczucia.

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


Dzień Przedszkolaka
Dnia 20 września w całym kraju, we wszystkich przedszkolach świętowany był „Dzień Przedszkolaka”. Z tej okazji panie z Janowickiego przedszkola przyszykowały swoim podopiecznym dzień pełen wrażeń. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w tańcach, śpiewach i zabawach. Cały dzień przebiegał w fantastycznej atmosferze, a najlepszym dowodem na to były odgłosy radości, które dobiegały ze wszystkich Sal przedszkolnych. Tego dnia nie mogło zabraknąć drobnych upominków upamiętniających niniejsza okazję. Każde dziecko otrzymało order „Super przedszkolaka”.

Dzieci z grupy Rybek otrzymały również od swojej wychowawczyni „małe , słodkie co nie co” ,którym zajadały się po wspólnych tańcach i zabawie. W Imieniu całego przedszkola jeszcze raz życzymy przedszkolakom Wszystkiego najlepszego! I zapraszamy do wspomnień z tego dnia zaglądając do galerii zdjęć.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Jesień w tańcu, zabawie i piosence :)

Słonecznie i radośnie za oknem, tak jak w naszym przedszkolu. Mimo, iż opadają już liście, jesienią wcale nie musi być smutno…


W naszej grupie nawet jesienią jest wesoło:)

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


Dzień Przedszkolaka w grupie Krasnoludków
Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień przypada 20 września. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Zapoznały się również ze swoimi prawami – tak ważnymi w życiu każdego człowieka – oraz z obowiązkami, czyli „kodeksem dobrego zachowania się”. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka, dyplom oraz czekoladowe babeczki:)

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU
Dnia 11 września do naszego przedszkola zaprosiliśmy funkcjonariuszy policji. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.
Podczas spotkania mundurowi przypomnieli przedszkolakom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu
Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, lizak, a także przymierzyć policyjną czapkę. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku samochodu a także włączać syrenę policyjną. Ten dzień przedszkolaki na pewno zapamiętają na długo. Było to bardzo udane spotkanie.
 

Dziękujemy Panu policjantowi Kamilowi Chrapek i Krzysztofowi Jarczok za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

p.Karolina Pniok

Zdjęcia>>>


Sówki to My ! czyli jak minął wrzesień w grupie Maluchów..
Wrzesień to miesiąc przełomowy, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Kończą się wakacje i beztroskie leniuchowanie, rozpoczyna się natomiast przygoda z przedszkolem. Dla większości dzieci z grupy „Sówki” jest to pierwszy kontakt z przedszkolną rzeczywistością, dlatego też początkowe, wrześniowe tygodnie upłynęły nam na poznawaniu siebie nawzajem, naszej sali oraz najbliższego otoczenia przedszkola.
Zabawy integracyjne i wspólne zajęcia pozwoliły na nawiązanie pierwszych koleżeńskich kontaktów oraz zapewnienie dzieciom poczucia przynależności do naszej grupy.
Podczas zajęć poznaliśmy znaki i zasady ruchu drogowego, porozmawialiśmy o ulubionych zabawkach i zabawach , powitaliśmy Jesień i zapoznaliśmy się z jej darami. Dzieci tworzyły także wspaniałe prace plastyczne, a także uczyły się kilku piosenek. „Sówki” odbyły już kilkanaście spacerów, podczas których poszukiwaliśmy znaków drogowych, ćwiczyliśmy bezpieczne przejście przez jezdnię, a także sprawdzaliśmy czy do Janowic zawitała już Jesień. Atrakcją były odwiedziny panów Policjantów i związane z nimi oglądanie radiowozu.
20 września świętowaliśmy także Dzień Przedszkolaka, z tej okazji dzieci z naszej grupy otrzymały pamiątkowe medale, a dodatkową radość sprawiło im malowanie buzi przez Wychowawczynię.
W ostatnim dniu września swoje święto obchodzili nasi kochani Chłopcy, z tej okazji dziewczynki przygotowały laurki , a panie udekorowały chłopców kolorowymi krawatami.

Kochani Rodzice, jeśli chcecie zobaczyć jak mijały nasze wrześniowe dni - zapraszamy do galerii:)

p.Magdalena Jonkisz

Zdjęcia>>>


„Wrześniowa energia w grupie Starszaków”
Dzieci z grupy „Rybek” rozpoczęły rok przedszkolny z pełną werwą, uśmiechem, entuzjazmem i zapałem do pracy. Wrześniowa pogoda nam dopisuje więc udało nam się poćwiczyć na świeżym powietrzu wykorzystując tunel a po południami nowe bramki do piłki nożnej. Bawimy się również tworząc i odzwierciedlając tangramy, przypominając sobie przeliczanie i figury geometryczne. A gdy już nam troszkę zimniej ćwiczymy w naszej sali i nie narzekamy na nudę!

p.Magdalena Nycz

Zdjęcia>>>


My Starszaki znamy zasady bezpieczeństwa!
W minionym tygodniu intensywnie przypominaliśmy sobie różne zasady zarówno te, które obowiązują w naszej sali przedszkolnej jak i te, które obowiązują na drodze. Z tej okazji mieliśmy również okazję gościć Panów policjantów u nas w przedszkolu. Nasz kodeks grupowy „przypieczętowaliśmy” odbiciem naszej dłoni i kciuka we wspólnej pracy plastycznej. Każdy z nas doskonale wie co oznacza dany kolor na sygnalizacji świetlnej i jakie zasady obowiązują przy przejściu dla pieszych.

Zrobiliśmy swoje książeczki „Mistrzowie bezpieczeństwa” a pod koniec tygodnia każdy z nas otrzymał od naszej Pani medal „odznakę bezpieczeństwa”.

p.Magdalena Nycz

Zdjęcia>>>


Witajcie po wakacjach!

    Kochani, czy zauważyliście, że ptaki zbierają się do odlotu. To czas ich długiej i dalekiej podróży.

Dla nas, przedszkolaków, to czas długiej przyjemności w przedszkolu.

W przedszkolu zawsze „coś” się dzieje.

Tam nie można się nudzić. Są ciekawe zajęcia, zabawy, wycieczki, spotkania, a nawet imprezy…