ŚWIETLICA od kulis z roku szkolnego 2009/10


Świetlicowe wspomnienia

Odrabianie zadań domowych; zabawy planszowe; konkursy: układanie puzzli, skakanie na skakance; gra w tenisa stołowego, zajęcia plastyczne i muzyczne to tylko niektóre z zająć z jakich dzieci korzystały w minionym już roku szkolnym.

   

 

Wszystkie zdjęcia w naszej Galerii


Wielkanoc tuż, tuż…

Świetlica szkolna jest wiosenno-wielkacona. Każdy z przyjemnością się w niej relaksuje i wycisza. Zakwitły na niej wiosenne kwiaty, drzewa puściły pąki, kurczaczki się wykluły,  biedronki latają, a pisanki grzecznie sobie siedzą na gazetce. W tym roku są one wyjątkowe i nietypowe.

Dziękujemy pani Iwonie Olejak za podarowanie prac z gipsu na kiermasz szkolny.

 

         

       


Walentynki na świetlicy

Dzieci na świetlicy szkolnej wykonały piękne walentynki. Dochód ze sprzedaży kartek został przeznaczony na szczytny cel: pomoc dla poszkodowanych na Haiti.

   


Rozpoczynamy karnawał w świetlicy!
Czas karnawału to czas radości, dobrej zabawy i balów! A jak bale to
maski i kotyliony! Na zajęciach świetlicowych zrobiło się kolorowo i wesoło. Uczniowie wykonywali piękne kotyliony. Część z nich zrobili w domach i tym sposobem uzbieraliśmy ich ponad 100 sztuk, które przekażemy
na zabawę karnawałową organizowaną przez OSP i Radę Sołecką w Janowicach.

   

Życzymy udanej zabawy!


Świąteczny kiermasz i podziękowania…

Na świetlicy szkolnej uczniowie wykonali piękne kartki bożonarodzeniowe i noworoczne, choinki, stroiki, świeczniki oraz ozdoby świąteczne. Zostały one wystawione i sprzedane na świątecznym kiermaszu szkolnym. Na tym kiermaszu znalazły się również cudowne prace z gipsu pani Iwony Olejak (szopki, aniołki, świeczniki), podarowane świetlicy szkolnej. Za wspaniały gest i dobre serce dziękujemy pani Iwonie.

/uczniowie i nauczyciele ZSP Janowice/

   


"Solne zwierzęta"

Na popołudniowych zajęciach świetlicowych uczniowie wykorzystali masę solną i swoje zdolności manualne do wykonania drepczących jesiennych jeży, ale również ślimaków, jaszczurek i innych zwierzątek.
   


Na świetlicy nikt się nie nudzi!

W tym roku, jak zawsze, zapraszamy serdecznie uczniów do aktywnego brania udziału w zajęciach świetlicowych. Wybór możliwości jest zróżnicowany i na pewno zadowoli każdego z Was. Można zatem pograć na instrumentach i pośpiewać pod okiem fachowca, wypróbować swoje talenty plastyczne, tworząc ciekawe dzieła, które będą dekoracją naszej świetlicy i nie tylko. Oczywiście nadal obowiązują wyznaczone terminy do gry w tenisa stołowego. Ponadto biorąc udział w mini turniejach sportowych, czy też z innej dziedziny można zdobyć słodkie nagrody. Na świetlicy dużo jest również różnorodnych gier stolikowych, które nie tylko integrują i uczą, ale przede wszystkim bawią. Niektóre z nich kształtują przy tym Waszą gibkość i sprawność fizyczną np. "Wygibajtus". Pamiętajcie także, że zawsze możecie podsunąć nauczycielom wasze ciekawe pomysły oraz propozycje gier i zabaw, a także szczerze porozmawiać.

W miesiącu wrześniu uczniowie korzystający z zajęć na świetlicy wykonali słoneczniki, które ozdobiły świetlicowe okna, jesienne muchomorki oraz kolorowego, całkiem niegroźnego węża.