Nasz udział w życiu parafii            powrót


Pielgrzymka dziękczynna


14 czerwca odbyła się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej. U stóp Matki Boskiej Kalwaryjskiej uczniowie wraz z rodzinami dziękowali za dar pierwszego pełnego udziału we Mszy świętej. Wspólnie modliliśmy się również na dróżkach kalwaryjskich i zwiedzaliśmy klasztor bernardynów. Na pielgrzymim szlaku nie ominęliśmy Wadowic. Tam modliliśmy się w kościele przy chrzcielnicy św. Jana Pawła II. I oczywiście nie zapomnieliśmy o wizycie … w kawiarence z pysznymi papieskimi kremówkami:)
Zdjęcia>>>


Drzewko życia
Wszystkie kolorowe jajka wykonane przez uczniów w konkursie: „Wielkanocne jajko – symbol życia”, stały się ozdobą „Drzewka życia”. Drzewko jest elementem dekoracji świątecznej w naszym kościele parafialnym.


Jasełka
Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, pełen rodzinnego ciepła, dobroci, wrażliwości na ludzką krzywdę. Wszyscy w duchu pragniemy, by jego atmosfera trwała jak najdłużej. Pragnąc przedłużyć nasze świętowanie, 14 stycznia w kościele parafialnym uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka. Aktorami stali się uczniowie klasy 3, przedstawiając scenę narodzenia Jezusa. Występ upiększyły śpiewy uczniów przygotowanych przez Panią Annę Makuchowską oraz wiersze i narracja w wykonaniu przedstawicieli kl. 6 i 7. Mamy nadzieję, że w sercach wszystkich obecnych, udało nam się na nowo wskrzesić ducha Świąt Bożego Narodzenia.

/p. Barbara Nycz/


Medalik Niepokalanej NMP


Uczniowie klasy trzeciej przygotowujący się do przyjęcia I Komunii Świętej otrzymali medaliki z wizerunkiem Niepokalanej NMP.

/p. Barbara Nycz/


Dzień Papieski

8 października pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” obchodzony był XVII Dzień Papieski. Tegoroczne hasło zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte” chce promować chrześcijańską wizję nadziei, której wyrazicielem, piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II:

 

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

św. Jan Paweł II
Częstochowa, 18 czerwca 1983 r.

 

Podczas XVII Dnia Papieskiego w wielu miastach Polski odbyły się czuwania modlitewne, koncerty ewangelizacyjne, konferencje, gry miejskie, spektakle, musicale oraz aktywności sportowe. Wydarzenia nawiązywały do życia św. Jana Pawła II oraz promowały Jego nauczanie.

We wszystkich parafiach organizowane były zbiórki pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w tę akcję i po każdej Mszy św. kwestowali na ten szczytny cel. Dziękujemy im za zaangażowanie, a przede wszystkim składamy podziękowania wszystkim darczyńcom.