KONKURSY w roku szkolnym 2021/22            powrót
XVIII KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SZKÓŁ Z TERENU POWIATU BIELSKIEGO pt. "CZŁOWIEK A ŚRODOWISKO"

Regulamin konkursu >>>


Zgoda rodzica (opiekuna) na udział w konkursie >>>

Konkurs "Magia Beskidów"


Zapraszamy serdecznie uczniów do udziału w III edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Magia Beskidów" organizowanego pod patronatem Starosty Bielskiego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "ART." w Czechowicach - Dziedzicach i Starostwo Powiatowe w Bielsku - Białej.

Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do nauczyciela geografii.

Prace konkursowe należy przynieść do szkoły do 20 października 2021.

Regulamin konkursu "Magia Beskidów" >>>


Zgoda rodzica (opiekuna) na udział w konkursie "Magia Beskidów" >>>


XXIX MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "MIESZKAM W BESKIDACH"


Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca.

Celem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w Beskidach" jest rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej.
Ideą konkursu jest również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy proponują uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac.
Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i integracyjny (adresowany jest również do osób niepełnosprawnych).
 

Regulamin konkursu "Mieszkam w Beskidach" >>>


Ogólnopolski konkurs poetycki pt. "W górach..."

Regulamin konkursu poetyckiego >>>


Formularz zgłoszenia udziału osoby niepełnoletniej w ogólnopolskim konkursie poetyckim >>>
KONKURSY w roku szkolnym 2019/20            powrót


Międzynarodowy Dzień Mediacji

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.
Informacje o konkursie https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Na prace czekamy do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.
Zachęcamy również do polubienia naszego fanpage’a MEDIACJA na facebook’u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikujemy galerię z pracami uczestników.

/ADRIANNA AFTAŃSKA - Starszy Specjalista - Wydział do spraw Mediacji - Departament Strategii i Funduszy Europejskich/


Konkurs Literacko – Historyczny: "O mowo polska, Ty ziele rodzime" (Stanisław Wyspiański)

Jest on inspirowany 360. rocznicą ukazania się pierwszego numeru „Merkuriusza Polskiego” – pierwszej polskiej gazety oraz 120. rocznicą wybuchu we Wrześni strajku dzieci szkolnych w obronie języka polskiego ma za zadanie pomóc w budowaniu poczucia tożsamości kulturowej i narodowej młodego pokolenia.

Regulamin i inne dokumenty>>>


Konkurs - "Moja Rodzina"

Dzień dobry MIKRA, czyli Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich zaprasza wszystkich do udziału w II edycji konkursu "Moja Rodzina". W związku z tym, iż propagujemy rodzinne wartości, kładziemy nacisk na zacieśnianie familijnych więzi z najbliższymi m.in. poprzez stwarzanie okazji do wspólnego i twórczego spędzania czasu wolnego - w tym roku chcemy Was zachęcić do przygotowania Anioła Stróża swojej rodziny. Zastanówcie się jakby miał wyglądać, jakie powinien mieć atrybuty i dlaczego właśnie takie.... Ważne, aby anioł przybrał formę przestrzenną i wykonany był WSPÓLNIE przez całą rodzinę (rodzice/opiekunowie, dzieci, dziadkowie, wujkowie, ciocie, kuzyni itd. - konfiguracja dowolna :)). Konkurs odbywa się online, więc gotowe, stworzone w gronie rodzinnym dzieło sfotografujcie (minimum z trzech stron) lub sfilmujcie i wyślijcie na adres: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl do 05.05.2021 r. Ogłoszenie wyników odbędzie się 15 maja br. z okazji Światowego Dnia Rodziny. Sponsorem nagród w konkursie jest Lucrum Games sp. z o.o. (Bielsko-Biała, ul. Gazownicza 21a). Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na naszej stronie www.mdk.bielsko.pl/dkmikuszowicekrak/wydarzenie/ii-edycja-konkursu-moja-rodzina Regulamin oraz kartę zgłoszenia przesyłam również w załączniku.

Plakat>>>

Regulamin >>>

Karta zgłoszenia>>>


Konkurs - "Zatrzymane w kadrze"

Zapraszam uczniów klas 7 i 8, do udziału w konkursie fotograficznym.
Jest to kolejna edycja konkursu w ramach Festiwalu Nauki organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. A.Asnyka w Bielsku-Białej.
Skierowany on jest do uczniów klas VII i VIII SP, a dla zwycięzców przewidziane są bardzo wartościowe i atrakcyjne nagrody.
Szczegółowe informacje oraz zgoda zawarte są w regulaminie, który stanowi załącznik. Chętnych uczniów proszę o wiadomość.
Maria Drewniak

Regulamin>>>


Formularz zgłoszenia udziału w konkursie plastycznym - „Wesołe zwierzątka wielkanocne”

regulamin konkursu>>>

formularz zgłoszenia>>>

klauzula informacyjna RODO>>>


Pisankowy Zawrót Głowy

Zapraszamy serdecznie do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Pisankowy Zawrót Głowy" organizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "ART" i Starostwo Powiatowe w Bielsku - Białej.

regulamin>>>

załącznik>>>


Wojewódzki konkurs plastyczno-literacki - I ty możesz zostać Mickiewiczem.
Konkurs plastyczny adresowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego. Konkurs wpisany na listę Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Prace opisane w sposób podany w regulaminie należy nadsyłać do dnia 22 kwietnia 2021 r
regulamin>>>


 I WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI - Poezjo…trwaj wiecznie…
Regulamin>>>


Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III „HERB MOJEGO SOŁECTWA”

regulamin i karta zgłoszenia>>>


Konkurs dla uczniów klas IV-VIII na pocztówkę "POZDROWIENIA Z GMINY BESTWINA”
regulamin i karta zgłoszenia>>>


Konkurs plastyczno – fotograficzny „Zwierzaki – słodziaki”
Serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Fotograficznym „ZWIERZAKI - SŁODZIAKI” 2021, Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu, zawarte są w regulaminie konkursu, który wraz z kartą zgłoszenia stanowi załącznik .
Organizator konkursu: Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie.
O przystąpieniu do konkursu należy powiadomić nauczyciela geografii Marię Drewniak do 20 marca.
Regulamin konkursu>>>        Karta zgłoszenia>>>


Serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym MasterBIT 2021.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 8 podstawowych. Tegoroczna edycja zmieniła swoją formułę, że względu na panującą sytuacje epidemiologiczną w kraju. Konkurs będzie miał charakter jednoetapowy.
Na zgłoszenia czekamy do końca marca. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Szczegółowe informacje w załączonym regulaminie konkursu>>>


KONKURS WIEDZY O HOLOCAUŚCIE
27 stycznia obchodzimy rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Jest to również Dzień Holocaustu. W tym dniu staramy się pogłębić wiedzę na temat prześladowania narodu żydowskiego podczas II wojny światowej.
Zapraszam uczniów do udziału w szkolnym Konkursie Wiedzy o Holocauście, który odbędzie się 27 stycznia. Konkurs jest kierowany do uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej.
Zakres materiału:
1. Wyjaśnienie znaczenia holocaust.
2. Stygmatyzacja poprzez oznaczenie Gwiazdą Dawida.
3. Życie ludzi w gettach.
4. Obozy koncentracyjne w Polsce i Europie.
5. Sposoby traktowania Żydów przez okupanta niemieckiego.
6. "Ostateczne rozwiązanie kwestii Żydowskiej - Adolf Eichmann i konferencja w Wannsee.
7. Jakie były postawy Polaków wobec ludności Żydowskiej.
8. Rola Żydowskiej Organizacji Bojowej i Rady Pomocy Żydom "Żegota"
9. Najbardziej znane osoby, które pomagały Żydom: Władysław Bartoszewski, Zofia Kossak-Szczuka, Irena Sendlerowa, Józefa i Wiktor Ulmowie, Witold Pilecki, Jan Karski, Henryk Sławik.
10. Szmalcownicy.
11. Powstanie w getcie warszawskim.
10. Holocaust w liczbach.
Proszę o przygotowanie się do konkursu na podstawie następujących materiałów:
podręcznik do historii "Wczoraj i dziś" kl.8 s.28-31, 75-78 - darmowy flipbook na internecie
prezentacja: Holokaust w Polsce - prezentacja - YouTube
strona internetowa: Zagłada Żydów na ziemiach polskich podczas okupacji niemieckiej – Wikipedia, wolna encyklopedia
Konkurs odbędzie się 27 stycznia o godz.9.00 w formie online. Osoby zainteresowane proszę, aby zgłosiły swój udział, abym mogła dla nich zrobić grupę na teamsach.
 

Zapraszam do udziału!
Renata Martyniak - nauczycielka historii


VII Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny - Mistrz Recyklingu

Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.

Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp.. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy starać się żyć ekologicznie. Konkurs „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” jest elementem publicznej kampanii edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci. Mówienie o ekologii jest ważne, także dlatego, że na naszych oczach dzieje się cyfrowa rewolucja, która zmienia świat. Świat jutra będzie wypełniony siecią urządzeń wyposażonych w mikroprocesory i komunikujących się między sobą. Już dziś jesteśmy otoczeni i zależni od setek przedmiotów, mniej lub bardziej interaktywnych, które integrujemy w naszym codziennym życiu.

Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl
Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl
Konkurs jest bezpłatny.


Używając aplikacji PixBlocks możesz wziąć udział w międzynarodowym konkursie programistycznym Pix Programming Challenge?
Możesz zarejestrować się do jednej z 3 GRUP WIEKOWYCH, wypełniając formularz zgłoszeniowy w aplikacji PixBlocks.
Rejestracja jest w pełni darmowa, a na najlepszych czekają nagrody, w tym komputery i klawiatury gamingowe od Razer™.
Przydatne linki:
REJESTRACJA>>>
ZAKRES WIEDZY>>>
HARMONOGRAM>>>


W poprzedniej edycji w konkursie wzięło udział 20 tys. uczniów i uczennic polskich szkół, co czyni Pix Programming Challenge największym szkolnym programistycznym konkursem w Polsce. Mam nadzieję, że i tym razem udowodnimy, że Polska ma najzdolniejszych młodych programistów na świecie!

Życzę powodzenia! dr Krzysztof Krzywdziński Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu


 

Klawiaturowe Wyzwanie - VIII Edycja >>>
Co to? Ogólnopolski Konkurs Online w Pisaniu na Klawiaturze.
Dla kogo? Dla wszystkich uczniów z całego kraju!
Kiedy? Pierwszy z czterech Etapów startuje już 2 listopada.
Gdzie? Online. Zapraszamy na klawiaturowe-wyzwanie.pl.
Opłata? Jedyne 10 zł za uczestnika.

Jeśli jesteś chętny do udziału, zgłoś się do nauczyciela informatyki, opłaty dokonamy grupowo.

Warto zgłosić się jak najszybciej, aby mieć więcej czasu na przygotowanie się do konkursu korzystając z modułu treningowego dostępnego na stronie.

Regulamin>>>


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki i Komitet Główny Olimpiady Informatycznej Juniorów informuje o rozpoczynających się zawodach I stopnia XV Olimpiady Informatycznej Juniorów przeznaczonej dla uczniów szkół podstawowych adres strony internetowej: oij.edu.pl

W tym roku OIJ startuje po raz drugi w prostszej formule, pragniemy, aby każdy zainteresowany uczeń wiedział, że może w niej wziąć udział.
Olimpiada jest przeznaczona w sposób szczególny dla najzdolniejszej i samodzielnie pracującej w tej dziedzinie młodzieży i ma służyć rozwijaniu zainteresowań informatycznych i odpowiedniemu ich ukierunkowaniu.

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania lub uwagi:
tadkuran@oi.edu.pl lub tel. 50 40 32 956.
 


Zapraszamy do uczestnictwa w XVII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Człowiek a środowisko" pod patronatem Starosty Bielskiego. W załącznikach regulamin konkursu i oświadczenia rodzica o wyrażeniu zgody na udział i publikację wizerunku:
    regulamin>>>

    oświadczenie>>>


 

Konkurs plastyczny "Magia Beskidów"

Zapraszam serdecznie uczniów do udziału w II edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Magia Beskidów" organizowanego pod patronatem Starosty Bielskiego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "ART." i Starostwo Powiatowe w Bielsku - Białej.

Prace konkursowe wraz z podpisanymi przez rodziców zgodami proszę przekazać nauczycielowi geografii Marii Drewniak

>>>regulamin>>>

>>>oświadczenia dla rodziców>>>
 


Konkurs fotograficzny- "Najciekawsze zakątki naszej ojczyzny"

Zachęcamy wszystkich uczniów z klas 4 - 8 do udziału w konkursie. Zdjęcia konkursowe należy przekazać do 25 września nauczycielowi geografii - Marii Drewniak. Wszystkie zebrane zdjęcia zostaną do 30 września przesłane na adres organizatora. Wszelkie szczegóły oraz zgody do podpisania przez rodziców znajdują w regulaminie konkursu, który stanowi załącznik>>>