KONKURSY w roku szkolnym 2017/18             powrót


Konkurs „Tajemnice Karbońskich Lasów”
Muzeum Geologii zaprasza uczniów klas 4,5,6 do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Tajemnice Karbońskich Lasów”.
Bujna zieleń, egzotyczna roślinność, różnorodność żywych stworzeń...tak wyobrażamy sobie tropikalną dżunglę. W Polsce takich miejsc nie znajdziemy, jednak czy nigdy ich tutaj nie było?
Zadaniem uczestników jest przedstawienie w swojej pracy „zielonego świata” sprzed 300 milionów lat. Celem konkursu jest spojrzenie na przyszłość naszej planety poprzez pryzmat procesów, które kształtowały jej środowisko w przeszłości oraz poprzez obecną działalność człowieka.
Uczniowie zainteresowani konkursem proszeni są o zgłoszenie się do p. Sylwii Zagaty


Konkursy XXV „Tygodnia Ziemi”
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza uczniów do udziału w konkursach nawiązujących do obchodów „Dnia Ziemi”. Jubileuszowy XXV „Tydzień Ziemi” obchodzony będzie pod hasłem: „Dopóki Ziemia kręci się…”. Uczniowie mogą wziąć udział w konkursie plastycznym, fotograficznym. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie elementów otaczającego nas środowiska przyrodniczego, które uważa za szczególnie cenne i które chciałby ocalić przed zniszczeniem.
Uczniowie zainteresowani konkursami proszeni są o zgłoszenie się do pani Sylwii Zagaty.


Powiatowy konkurs "Lepiej zapobiegać niż leczyć"
15 lutego w naszej szkole odbył sie pierwszy etap konkursu "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Brali w nim udział następujący uczniowie: Marek Jordanek, Krzysztof Kasolik, Sara Kondratowicz, Katarzyna Zawada, Weronika Szymańska, Alicja Stanclik, Natalia Bubak, Bartosz Michulec, Dawid Stefański, Dominik Stanclik.
28 lutego na etapie gminnym reprezentowała naszą szkołę drużyna w składzie: Katarzyna Zawada, Krzysztof Kasolik i Dominik Stanclik. Uczniowie naszej szkoły wygrali etap gminny i tym samym będą walczyć o jak najlepsze miejsce na etapie powiatowym.

Życzymy im powodzenia - Sylwia Zagata, Monika Krężelok


Konkurs Wiedzy Pożarniczej
W środę 7 marca 2018r. odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej. Wzięłli w nim udział następujący uczniowie: Frączek Filip, Olszewska Zofia, Stefańska Maja, Kiedroń Paulina, Michulec Bartosz, Janota Krzysztof i Portasiński Jakub.
I miejsce zajął - Janota Krzysztof
II miejsce zajął - Michulec Bartosz
III miejsce zajął - Portasiński Jakub
Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę na etapie gminnym.

/p. Monika Krężelok/


Wyniki szkolnego konkursu na Najładniejszy wieniec świąteczny
Przed świętami uczniowie pochwalili się efektami współpracy klasowej w ramach udziału w konkursie na Najładniejszy wieniec świąteczny o czym pisaliśmy wcześniej. Wreszcie nadszedł czas na oczekiwane wyniki i nagrody, które z powodu dużej liczby zachorowań wśród uczniów zostały ogłoszone i wręczone z opóźnieniem. A oto one:
W kategorii klas I - III
I miejsce zajęła klasa 2
Pozostałe klasy otrzymały nagrody pocieszenia
W kategorii klas IV - VII
I miejsce otrzymały ex aequo klasa V i VI
Pozostałe klasy otrzymały nagrody pocieszenia

            Zdjęcia>>>


Las i jego mieszkańcy
Zapraszam do udziału w konkursie wewnątrzszkolnym na przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Las i jego mieszkańcy” w ramach marcowych obchodów Światowego Dnia Lasu. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań światem zwierząt leśnych, dostrzeganie piękna lasu oraz uwrażliwienie dzieci na konieczność ochrony przyrody. Uczniowie zainteresowani konkursem proszeni są o zgłoszenie się do pani Sylwii Zagaty.
p. Sylwia Zagata


SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA – konkurs!
Nasza szkoła została zgłoszona do konkursu „Szkoła dobrego wychowania organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu jest zapoznanie dzieci ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie jaki ma ono wpływ na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze.
Konkurs będzie trwał od września 2017r.do kwietnia 2018r. i będzie polegał na wykonaniu następujących zadań:
• Przeprowadzenie debaty uczniowskiej na temat dobrego wychowania oraz opracowanie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania.
• Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy, wśród uczniów na temat savoir vivre. Laureaci otrzymają dyplom „Mistrz savoir vivre”.
• Opracowanie krótkich prac pisemnych nt.: „Moje zachowanie świadczy o mnie”.
• Przeprowadzenie inscenizacji „Na planecie grzeczności” na temat znajomości i stosowania zasad dobrego zachowania na co dzień w stosunku do osób starszych, dorosłych, rówieśników.
• Wykonanie plakatu, którego tematem przewodnim będzie „Mój wygląd świadczy o mnie”.
• Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania - pogadanka z uczniami nt. dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka.
Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do aktywnego udziału i zaangażowania. Jeśli wykonamy nasze zadania szkoła otrzyma tytuł i dyplom „Szkoła dobrego wychowania”.

Koordynator konkursu - pedagog szkolny - p. Agnieszka Czerwińska


Konkurs „Przyroda w obiektywie”

Miejski Dom Kultury w Katowicach zaprasza do udziału w konkursie przyrodniczo – fotograficznym „Przyroda w obiektywie”.
Konkurs adresowany jest do miłośników przyrody oraz wszystkich, którym fotografia przyrodnicza sprawia ogromną przyjemność i jest pomysłem na realizowanie własnych pasji.
Celem konkursu jest zachęcenie do stworzenia ciekawych fotografii ukazujących piękno i niezwykłość polskiej przyrody. Świat flory i fauny, który nas otacza kryje w sobie nieskończoną ilość tematów wartych uchwycenia.
Uczniowie zainteresowani konkursem proszeni są o zgłoszenie się do pani Sylwii Zagaty.