OGŁOSZENIA        powrót


Komunikat dla rodziców i opiekunów prawnych
w sprawie rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych

W związku z ciągle narastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - Wójt Gminy Bestwina informuje, iż
nabór wniosków d
o przedszkoli i klas pierwszych w placówkach oświatowych na terenie gminy Bestwina.
wstrzymuje się
do dnia 10 kwietnia 2020 r.


Szanowni rodzice, opiekunowie i nauczyciele!
Informujemy, iż pracownicy Powiatowej Poradnia Psychologiczno –Pedagogiczna są do Państwa dyspozycji poprzez kontrakt telefoniczny i mailowy, służąc pomocą w formie konsultacji, porad oraz wsparcia.
Zgodnie z terminarzem odbywają się posiedzenia Zespołów Orzekających – w tej sprawie prosimy również o kontakt telefoniczny, podczas którego ustalony zostanie sposób przyjęcia dokumentów. Niezbędne druki dla celów wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka są dostępne na stronie Poradni.
Zachęcamy również do odwiedzania naszej strony internetowej, w celu zapoznania się z zamieszczanymi tam informacjami.
Informacje o kontakcie:
PPPP w Czechowicach – Dziedzicach: tel. 32 215 22 20, mail: poradnia.pp@wp.pl
PPPP Filia w Bielsku – Białej: tel. 33 81182 47, mail: pppp.bielsko@gmail.com
Adres strony internetowej: poradnia-czechowice.pl
Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 16.00.


Komunikat dla rodziców i opiekunów prawnych
w sprawie rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych
W związku ze wzrastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - Wójt Gminy Bestwina informuje, iż
od poniedziałku 16 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r.
wstrzymuje się nabór wniosków
do przedszkoli i klas pierwszych w placówkach oświatowych na terenie gminy Bestwina.
O wznowieniu naboru poinformujemy odrębnym komunikatem.


Szanowni Rodzice!
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno- wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.
Od poniedziałku tj. 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.
Jest to czas kwarantanny, wobec tego uczniowie powinni pozostać w domach.
Bardzo prosimy o poważne potraktowanie powyższego komunikatu.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 32 21 574 69 lub przez mobi- dziennik.

Dyrektor ZSP w Janowicach.


„Akcja 1% dla mojej szkoły”

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”

Nr KRS 0000237488
dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Janowice, ul.Korczaka 2
43-512 Bestwina


„Książka wspiera bohatera”
W ramach wydarzenia pomagamy dzieciom z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych. W akcję można włączyć się w bardzo prosty sposób! Wystarczy przekazać nieczytane już książki do do Galerii SFERA obok punktu informacyjnego (do 21 lutego – piątku), a następnie będą one wystawione na sprzedaż w bardzo atrakcyjnej cenie, podczas charytatywnego kiermaszu książek (22 lutego). Pośród tysiąca tytułów miłośnicy czytania znajdą kryminały, thrillery i powieści sensacyjne. Nie zabraknie literatury obyczajowej, historycznej, książeczek dla dzieci, a także prawdziwych białych kruków! Kiermasz książki to idealna okazja, aby znaleźć interesującą lekturę na nadchodzące jesienne wieczory.

Równie ważny jest jednak charytatywny cel akcji „Książka wspiera bohatera”. Dochód z każdej sprzedanej książki zostanie przeznaczony na bilety do kina i teatru dla dzieci z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych, a także na organizację warsztatów ekologicznych.

Akcja wspiera również ekologię i promuje ideę recyklingu oraz czytelnictwo.


„Pluszaki ratują zwierzaki”
Nie tylko psy i koty potrzebują naszego wsparcia. Konie, krowy, świnie, kozy, owce, osły i kury także cierpią. Zmęczone, schorowane, wyeksploatowane do granic możliwości, starzeją się i nie są już potrzebne swoim właścicielom. Dla nich właśnie powstało w Pszczynie przytulisko „Przystań Ocalenie”. To właśnie tę fundację, podczas akcji „Pluszaki ratują zwierzaki” wspomogą wspólnie Galeria SFERA i Fundacja Ekologiczna ARKA.

Wystarczy przekazać pluszaki do Galerii SFERA obok punktu informacyjnego (do 28 lutego – środy), następnie zabawki zostaną ponownie wystawione na sprzedaż podczas charytatywnego kiermaszu, który odbędzie się w sobotę, 29 lutego w Galerii SFERA. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc podopiecznym przytuliska.

Akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” ma wymiar nie tylko charytatywny, ale również ekologiczny. Zwraca uwagę na problem odpadów oraz pokazuje, że wielu przedmiotom można nadać drugie życie. Zabawki, którymi już nie bawią się nasze dzieci mogą ucieszyć inną rodzinę, która będzie z nich korzystać jeszcze długi czas.


Placówki, które udzielają wsparcia w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej>>>

 


Szanowni Rodzice,

Jak zapewne Państwo wiedzą, w całej Polsce trwa spór zbiorowy pracowników oświaty, który zostaje zawieszony do września. W dalszym ciągu postulujemy między innymi o:
• znaczący wzrost nakładów na edukację,
• odchudzenie podstaw programowych (w tym lekki tornister),
• zmniejszenie biurokracji w szkołach,
• wzrost wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty.

29.04.2019 r. wracamy do pracy. Zdecydowali o tym nauczyciele.
Każdego dnia byliśmy gotowi podjąć pracę, niestety, nie chciano z nami rozmawiać albo robiono to w sposób, który nie ma nic wspólnego z dialogiem.

Nasza praca to nie tylko godziny przy tablicy, ale przede wszystkim budowanie relacji. To organizacja wycieczek, imprez szkolnych, czasu pomiędzy lekcjami. To także biurokracja, która zabiera czas, który moglibyśmy poświęcić dzieciom. Ale o tym Państwo też już na pewno słyszeli z mediów i nie tylko.

Wracając do pracy, zrobimy wszystko, by dzieci w szkole jak zawsze czuły się dobrze.

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy okazali nam wsparcie. Rozumiemy też rozgoryczenie tych, którzy nam go nie okazali. Większość nauczycieli to także rodzice, którzy podobnie jak Państwo, musieli zorganizować opiekę dla swoich dzieci. Żadnej ze stron nie było łatwo.

Dziękujemy za cierpliwość
Nauczyciele ZSP w Janowicach

Dokładne informacje dotyczące zawieszenia strajku na stronie>>>