Informatyczne porady i nie tylko...:)

Rozwijamy sie informatycznie:) - poznajemy nowe ciekawe programy na zajęciach informatyki i koła komputerowego:

PREZI - używając prostych środków przekazu - wyrazisz bardzo wiele w pięknym stylu.

Otóż ten program, a raczej serwis internetowy, to www.prezi.com - trzeba się zarejestrować i za darmo można tworzyć własne prezentacje, które są przechowywane w tzw. chmurze (czyli na zewnętrznym serwerze) i można do nich mieć dostęp z dowolnego komputera po zalogowaniu.

Prezi to uruchamiane w przeglądarce narzędzie wykonane we Flashu, służące do robienia dynamicznych prezentacji.

Nie opiera się na typowych seriach slajdów. Zamiast tego użytkownik zapełnia obiektami i blokami treści rodzaj wielkiej karty. Może to być obraz, mapa mentalna lub szereg okienek - slajdów.
Przepływamy nad poszczególnymi elementami, obracamy, przybliżamy i oddalamy ich fragmenty lub grupy. Pozwala to pokazywać relacje między elementami prezentowanej całości w sposób ciekawy wizualnie, a jednocześnie bardziej zrozumiały dla... obu półkul mózgowych.

W przeciwieństwie do Powerpointa tworzenie prezentacji w prezi jest darmowe, a prezentacje wyglądają bardziej dynamicznie. Polecamy prezi do tworzenia prezentacji, np. zamiast pisania referatów z różnych przedmiotów – wystarczy przygotować prezentację i przesłać link do niej nauczycielowi…

Przykładowe prezentacje - prezi (ogólnie dostępne):

Zabezpieczenie wyszukiwarki (filtr dla dzieci)>>>

Zasady bezpieczeństwa w internecie>>>

Prezentacja z j.angielskiego - Bartłomiej Mynarski>>>

Materiały, linki, które pomogą Ci poznać ten program, zapraszam do pracy.

1. Kolejne kroki rejestracji i pracy z programem>>>

2. Prezi.com – inny wymiar prezentacji multimedialnych>>>

3. Prezentacje zupełnie inaczej>>>

4. Tworzenie prezentacji multimedialnych w Prezi>>>

5. Wprowadzenie i podstawy>>>

6. Naucz się Prezi w 15 minut>>>

7. 10 sposobów na fantastyczne Prezi>>>

8. Poznaj Prezi (oryginał>) i (tłumaczenie>)


Jeśli masz problem z otwieraniem plików z nowszego pakietu Office (np.: z Worda 2007 o rozszerzeniu docx), to zapewne w swoim komputerze masz starszą wersję tego programu. Należy wtedy pobrać i zainstalować: Pakiet zgodności formatu plików Microsoft Office dla programów Word, Excel, PowerPoint. Po zakończeniu instalacji jest już możliwe otwieranie i zapisywanie plików w formacie DOCX z poziomu starszych wersji programu MS Word.

Szczegółowo: wejdź na stronę (jeśli kliknięcie na poniższy adres nie otwiera tej strony to skopiuj link i wklej do pola adresu przeglądarki i kliknij  enter) http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=3

pobierz (na czerwonym tle) nic nie zaznaczaj - nie, dziękuję, kontynuuj rozpoczęto pobieranie pliku – zapisz w oknie w którym zakończono pobieranie kliknij na ten plik -rozpoczęto uruchamianie pliku  wykonywalnego .....na pewno uruchomić- OK. Uruchom Akceptuj – kontynuuj czekaj instalacja została ukończona po około 1 minucie OK -wszystko już będzie się otwierać.


Materiały opracowuje nauczyciel informatyki w ZSP - Danuta Uniwersał