PRACE DZIECI            powrót


Słoneczniki dla nauczycieli
Na zajęciach kółka plastycznego poprzedzających Dzień Edukacji Narodowej uczniowie rysowali i kolorowali kredkami piękne słoneczniki dla nauczycieli. Ich prace okazały się być bardzo szczegółowe i dopracowane w każdym calu, a prowadzący dostrzegł wiele ukrytych talentów rysowniczych wśród młodych uczestników zajęć.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Drzewa w jesiennej szacie
Tym razem uczniowie na kółku plastycznym wykonywali prace przedstawiające drzewa w jesiennej szacie. W tym celu wykorzystali płatki kosmetyczne, które przyklejali na kartce, a następnie ozdabiali malując farbami plakatowymi w jesiennych barwach.
A pod zdjęciami poproszę o dołożenie takiego krótkiego tekstu do rodziców jako P>S..
P.S Na zajęciach kółka plastycznego czasami można się trochę pobrudzić, ale za to efekty pracy są ciekawe, a uczniowie zadowoleni, bo przecież brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Tylko rodzice muszą pamiętać, żeby w dniu kiedy odbywają się zajęcia nie przygotowywać swoim pociechom zbyt eleganckich strojów;)

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Sowy z talerzy papierowych
Jak widać na kółku plastycznym często wykorzystuje się nie zawsze oczywiste materiały jak kartki papieru, kredki, farby itp., ale również przedmioty użytku codziennego, którym nadajemy nowy inny wymiar. Tym razem były to jednorazowe talerzyki papierowe, z których powstały pokaźnych rozmiarów sowy ;)

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Całkiem niegroźne - groźne rekiny
Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie wykonywali prace plastyczną przedstawiającą rekiny. Oczywiście najpierw trochę o nich porozmawiali, zwłaszcza na temat tego czy są groźne dla ludzi i dlaczego. Okazuje się, że stworzenia, które wszystkim kojarzą się z postrachem oceanów nie muszą zawsze siać grozy. Dlatego na pracach plastycznych zostały przedstawione w trochę zabawny sposób wystarczy spojrzeć na oczy niektórych z tych okazów, a ich gazetowy print tylko dodaje im łagodności.

/p. Ewelina Olejak/

 

Zdjęcia>>>


Pierwsze zajęcia kółka plastycznego dla klas 1 - 3
W tym roku szkolnym frekwencja na zajęciach kółka plastycznego dla klas 1 - 3 znowu dopisała. Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy nowych kolegów z klasy 1 i mogliśmy zobaczyć jakie talenty skrywają. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznej pracy podczas zajęć kółka plastycznego, a następnie wykonali pierwsze prace plastyczne: "Wspomnienia z wakacji" i przypomnieli sobie tym samym mile spędzone chwile. Mamy nadzieję, że na zajęciach zawsze będzie nas dużo i będziemy mogli w pełni rozwijać swoje zdolności poznając przy tym nowe techniki plastyczne.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>