PRACE DZIECI            powrót


Kartki z życzeniami na Dzień Taty

Uczniowie z okazji Dnia Taty wykonali ozdobne kartki w kształcie samochodów, które ozdobili według własnego pomysłu i wpisali w nich najszczersze życzenia dla swoich tatusiów.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Ramka na zdjęcia dla taty

Z okazji Dnia Ojca dzieci wykonały dla swoich tatusiów piękne kolorowe ramki na wspólne zdjęcia przy użyciu farbionych patyczków po lodach oraz kolorowych elementów ozdobnych.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Kwiaty - mokre w mokrym

Gdyby komuś brakowało jednak kwiatów to uczniowie wykonali jeszcze piękne prace przedstawiające kolorowe kwiaty z wykorzystaniem techniki - mokre w mokrym.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Kolorowe motyle

Kiedy tylko zakwitły wszystkie wiosenne kwiaty, na zajęciach kółka plastycznego pojawiły się kolorowe motyle, które dzieci wykonały z brystolu i przykleiły do klamerek dzięki czemu będą mogły nimi ozdobić swoje pokoje.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Bzy z pop cornu

Dookoła kwitną bzy więc zakwitły również na kółku plastycznym. Dzieci wykonały gałązki bzu z papieru kolorowego i pop cornu, a potem pomalowały je według uznania.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Gigantyczne kwiaty dla mamy

Ponieważ dzieci bardzo  kochają swoje mamusie, w związku z tym wykonały gigantyczne kwiaty z bibuły aby uczcić ich święto.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Żonkile z wytłoczek po jajkach

Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie dowiedzieli się jak można ponownie wykorzystać niektóre przedmioty użytku codziennego, a na dowód wykonali piękne wiosenne żonkile z wytłoczek po jajkach.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Wiosna na zajęciach kółka plastycznego
Na kolejnych zajęciach koła plastycznego nadal królowała pani wiosna. Tym razem uczniowie wykonali bukiety kwiatów wiosennych z kolorowego brystolu, które ozdobiły szkolne parapety.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Pierwsze wiosenne kwiaty - bibułkarstwo

Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie powitali wiosnę wykonując piękne żółte krokusy z krepiny, poznając przy tym uroki bibułkarstwa.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


 

Kolorowe pisanki
Na zajęciach kółka plastycznego przygotowania do Świąt Wielkanocnych już się rozpoczęły. Podczas zajęć uczniowie wykonywali kolorowe pisanki na piku. Styropianowe jajka oklejali wyciętymi z kolorowej bibuły kółeczkami tak, żeby powstała tęczowa pisanka.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Kolorowe wielkanocne kury
Na kolejnych zajęciach uczniowie wykonywali kolorowe wielkanocne kury. Wycinali z brystolu elementy: ciało, dziób, grzebyk i "kurze nóżki", następnie sklejali je i ozdabiali doklejając ogon i skrzydła z kolorowych piórek.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Kartki na Dzień Kobiet
Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie wykonywali kartki z okazji Dnia Kobiet. Z kolorowego brystolu wycinali kształt sukni balowej, którą ozdabiali kolorowymi wstążeczkami i ozdobnymi serwetkami, a wewnątrz wkleili miłe życzenia.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Zapatrzone bałwanki
Ponieważ w tym roku zima chociaż przez chwilę sprawiła dzieciom radość i sypnęła śniegiem, a dzięki temu mogły ulepić bałwany więc na kółku plastycznym bałwany tez się rozpanoszyły ;) Tym razem zapatrzyły się w niebo i spadające płatki śniegu, a nosy zadarły wysoko do góry.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Laurki dla Dziadka
Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie pamiętali również o swoich dziadkach i aby uczcić ich święto wykonali ozdobne laurki z wykorzystaniem kolorowego filcu, monet groszowych i sznurka. Mamy nadzieję, że sakiewki ze złotem przyniosą dziadkom fortunę, którą wykorzystają na emeryturze ;)

/p. Ewelina Olejak/

 

Zdjęcia>>>


Ślimaczki z gazet - promocja recyklingu
Na kolejnych zajęciach koła plastycznego uczniowie uczyli się jak można ponownie wykorzystać niektóre materiały i dlaczego recykling jest ważny. Efektem były wykonane przez nich ślimaczki z kolorowych gazet i kartek.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Pojemniki na kredki
Wykorzystać ponownie można wiele rzeczy, tworząc z nich nowe równie przydatne. Tym razem trafiło na puszki po kukurydzy lub fasoli konserwowej oraz słoiki o przetworach. Przy użyciu taśmy dwustronnej, kolorowej muliny, włóczki, tasiemek i szarego sznurka dzieci pięknie je przyozdobiły i stworzyły kolorowe pojemniki na kredki, ołówki i długopisy, do postawienia na biurku.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


WARSZTATY – MYDEŁKA GLICERYNOWE
25 stycznia zajęcia kółka plastycznego były niespodzianką. Dzieci wzięły udział w warsztatach mydlarskich, na których poznawały tajniki produkcji mydełek. Zobaczyły glicerynę w formie stałej, wąchały i wybierały aromaty, dobierały kolory barwników do swoich rękodzieł. Następnie do silikonowych foremek wsypywały wybrane przez siebie dodatki m.in. kawę, płatki owsiane, sól, cekiny i różnego rodzaju błyskotki. Z pomocą prowadzących dzieci zalewały foremki rozpuszczoną gliceryną. Po ochłodzeniu mydełek w lodówce uczniowie zapakowali je w celofan. Dzieci które z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć w warsztatach, mogą je zakupić na kiermaszu szkolnym. Opiekę nad dziećmi sprawowały Panie : Ewelina Olejak, Agnieszka Czerwińska i Ewelina Moczek.

/p.Ewelina Moczek/

Zdjęcia>>>


Decoupage na kółku plastycznym
Na zajęciach kółka plastycznego tym razem uczniowie wykonywali prezenty na Dzień Babci. Przyniesione słoiczki lub deseczki kuchenne albo drewniane skrzyneczki uczniowie ozdabiali techniką decoupage przy użyciu farb akrylowych i ozdobnych serwetek papierowych oraz papieru ryżowego. Praca była dosyć trudna, ale z małą pomocą opiekunów wszyscy świetnie sobie poradzili. Mamy nadzieję, że babcie będą zadowolone.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Bombki świąteczne techniką filcowania na mokro
Na kolejnych zajęciach kółka plastycznego dla klas 1 - 3 uczniowie wykonywali świąteczne bombki choinkowe techniką filcowania na mokro z wełny merynosa. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, a małe rączki doznały wielu bodźców sensorycznych.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>

 


Kolorowe bałwanki - papieroplastyka
Przed świętami na kółku plastycznym dzieci przywoływały śnieg. W tym celu wykonały kolorowe bałwanki z papieru i chyba im się udało bo w momencie kiedy zajęte były wycinaniem z nieba zaczął padać puszysty śnieg. Ciekawe tylko czy na święta będzie biało?

/p. Ewelina Olejak/


Bałwanki z patyczków po lodach
Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie wykonywali bałwanki z patyczków po lodach i kolorowego filcu. Najpierw malowali patyczki białą farbą akrylową, a następnie wycinali szaliki i czapeczki z arkuszy kolorowego filcu i przyklejali do patyczków.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Andrzejkowe wróżby na kółku plastycznym
Uczestnicy kółka plastycznego również przeżywali Andrzejki. W związku z tym najpierw wykonali wróżbę na kartkach z pomocą farb plakatowych tzn. wykonali kleksy farbami następnie złożyli kartki na pół, ponownie rozłożyli i odczytywali z pomocą prowadzących zabawne wróżby na przyszłość. W dalszej części zajęć uczniowie malowali farbami najlepsze wspomnienie z zabaw andrzejkowych.

/p. Ewelina Olejak/

 

Zdjęcia>>>


Linoryt w plastelinie
Na kółku plastycznym uczniowie klas 1 - 3 wykonali prace techniką uproszczonego linorytu, czyli pokrywali kartki plasteliną, którą dobrze rozcierali palcami, a następnie wykałaczkami rysowali jesienne pejzaże lub rysunki według własnego pomysłu.

/p. Ewelina Olejak/

 

 

Zdjęcia>>>


Orzeł Biały

Kto Ty jesteś? Polak mały. Orzeł Biały to temat przewodni na kółku plastycznym. Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas 1-3 wykonały pracę plastyczną -Godło Polski. Starannie kolorowały tło na czerwono, a Orła wypełniły małymi kawałkami waty. Te zajęcia świetnie wpłynęły na rozwój motoryki małej, tak ważnej u dzieci w okresie wczesnoszkolnym.

/p. Ewelina Moczek/

Zdjęcia>>>


Prezentacje multimedialne tworzone w programie Prezi:


Filmy tworzone przez uczniów na zajęciach koła komputerowego pokazujące umiejętność pracy w programie Movie Maker:


Słoneczniki dla nauczycieli
Na zajęciach kółka plastycznego poprzedzających Dzień Edukacji Narodowej uczniowie rysowali i kolorowali kredkami piękne słoneczniki dla nauczycieli. Ich prace okazały się być bardzo szczegółowe i dopracowane w każdym calu, a prowadzący dostrzegł wiele ukrytych talentów rysowniczych wśród młodych uczestników zajęć.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Drzewa w jesiennej szacie
Tym razem uczniowie na kółku plastycznym wykonywali prace przedstawiające drzewa w jesiennej szacie. W tym celu wykorzystali płatki kosmetyczne, które przyklejali na kartce, a następnie ozdabiali malując farbami plakatowymi w jesiennych barwach.
A pod zdjęciami poproszę o dołożenie takiego krótkiego tekstu do rodziców jako P>S..
P.S Na zajęciach kółka plastycznego czasami można się trochę pobrudzić, ale za to efekty pracy są ciekawe, a uczniowie zadowoleni, bo przecież brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Tylko rodzice muszą pamiętać, żeby w dniu kiedy odbywają się zajęcia nie przygotowywać swoim pociechom zbyt eleganckich strojów;)

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Sowy z talerzy papierowych
Jak widać na kółku plastycznym często wykorzystuje się nie zawsze oczywiste materiały jak kartki papieru, kredki, farby itp., ale również przedmioty użytku codziennego, którym nadajemy nowy inny wymiar. Tym razem były to jednorazowe talerzyki papierowe, z których powstały pokaźnych rozmiarów sowy ;)

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Całkiem niegroźne - groźne rekiny
Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie wykonywali prace plastyczną przedstawiającą rekiny. Oczywiście najpierw trochę o nich porozmawiali, zwłaszcza na temat tego czy są groźne dla ludzi i dlaczego. Okazuje się, że stworzenia, które wszystkim kojarzą się z postrachem oceanów nie muszą zawsze siać grozy. Dlatego na pracach plastycznych zostały przedstawione w trochę zabawny sposób wystarczy spojrzeć na oczy niektórych z tych okazów, a ich gazetowy print tylko dodaje im łagodności.

/p. Ewelina Olejak/

 

Zdjęcia>>>


Pierwsze zajęcia kółka plastycznego dla klas 1 - 3
W tym roku szkolnym frekwencja na zajęciach kółka plastycznego dla klas 1 - 3 znowu dopisała. Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy nowych kolegów z klasy 1 i mogliśmy zobaczyć jakie talenty skrywają. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznej pracy podczas zajęć kółka plastycznego, a następnie wykonali pierwsze prace plastyczne: "Wspomnienia z wakacji" i przypomnieli sobie tym samym mile spędzone chwile. Mamy nadzieję, że na zajęciach zawsze będzie nas dużo i będziemy mogli w pełni rozwijać swoje zdolności poznając przy tym nowe techniki plastyczne.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>