PRACE DZIECI            powrót


Prace uczniów wykonane w języku html, który poznajemy na zajeciach informatyki

>praca Marka i Mikołaja>>>

>praca Natalii i Weroniki>>>

>praca Kasi i Andzi>>>

>praca Patryka i Dominika>>>

>praca Julii i Zuzanny>>>

>praca Oliwiera i Piotra i Seweryna>>>

>praca Krzysztofa i Marcela>>>

>praca Martyny i Oli>>>

>praca Witka i Klaudii>>>

>praca Dawida i Jakuba>>>

 

Zwierzęta domowe
W tym tygodniu uczniowie klasy pierwszej w trakcie zajęć lekcyjnych rozmawiają o zwierzętach domowych. W związku z tym, że jest to temat bardzo lubiany przez uczniów, postanowiłyśmy kontynuować go na zajęciach kółka plastycznego. Tym razem dzieci wykonały swoje ulubione zwierzątko z papieru, zgodnie z instrukcją podaną przez nauczyciela. Powstałe zwierzątka bardzo spodobały się ich twórcą.

/p.Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>


„Jeżyk”
W trakcie zajęć dzieci poznały nową technikę rysunkową - frotaż. Frotaż to prosta i efektowna technika plastyczna. Do zabawy potrzebowaliśmy różne kształty liści, kartkę i kredki woskowe. Pod kartkę kładliśmy liść, a następnie pocierając kartkę kredką odciskaliśmy jego fakturę. Mieszając różne kolory, można było uzyskać ciekawe efekty. Wśród liści swoje schronienie znalazł uroczy jeżyk, którego każdy uczeń zaprojektował samodzielnie według wcześniejszych wskazówek.

/p.Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>


„Lecą liście z drzewa…”
Na zajęciach z kółka plastycznego dzieci wykonały jesienne drzewa. Tym razem liście zastąpiły kawałki kolorowego papieru. Wykonana praca sprawiła dzieciom wiele radości, a także pozwoliła na ćwiczenia w zakresie motoryki małej.

/p.Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>


Jesienne liście
W trakcie ostatnich zajęć w ramach kółka plastycznego uczniowie tworzyli obrazki z jesiennych liści. Dzieci najpierw oglądały prace, które mogły je zainspirować do tworzenia własnych dzieł. Następnie same przystąpiły do projektowania, a następnie wykonania swojego autorskiego pomysłu. I tak z jesiennych liści powstały: rybki, myszki, korony drzew itp.

/p.Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>


Jesienne brzozy.
Jesień rozgościła się u nas na dobre. W związku z czym mali artyści wykonali na kółku plastycznym jesienne brzozy. Przed rozpoczęciem pracy odbyła się pogadanka odnośnie rodzajów drzew i zmian zachodzących w przyrodzie wraz z nadejściem nowej pory roku.
Tym razem uczniowie mieli za zadanie wyciąć drzewa z szarych gazet, ozdobić je czarnym flamastrem oraz namalować ich korony za pomocą pomponików moczonych w farbie. Tym sposobem powstały piękne jesienne, brzozowe zagajniki.

/p.Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>


„Kolorowe latawce”
Za nami kolejne spotkanie małych artystów w ramach cotygodniowego kółka plastycznego. Tym razem dzieci wykonały kolorowe latawce latające po błękitnym niebie. Nasi uczniowie najpierw malowali kartki przy pomocy pędzli, a następnie składali kwadraty zgodnie z instrukcją nauczyciela. Kolejny etap to już ozdabianie i przyklejenie wstążek. Artyści wykazali się sprawnością w zakresie motoryki małej i dbałością o estetykę swojej pracy. Ćwiczyli także swoją cierpliwość przy składaniu latawców. Mimo wielu prób, nikt się nie poddał i każdy samodzielnie wykonał zadanie. Gratulujemy!

/p.Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>