:: STRONA STARTOWA ::           :: SZKOŁA PODSTAWOWA ::            :: PRZEDSZKOLE_ARCHIWUM ::          :: NAPISZ DO NAS ::

Jadłospis>>>


Wigilia w grupie Krasnoludków
Grudzień jest jednym z piękniejszych miesięcy w roku, a Święta Bożego Narodzenia najbardziej wyczekiwane przez dzieci. Z tej okazji 20 grudnia w naszej grupie odbyła się wspólna Wigilia. Jej podniosłym momentem było podzielenie się opłatkiem, a na stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych dań i słodkości. Świąteczna atmosfera unosiła się w całym przedszkolu, a wspólnemu kolędowaniu nie było końca.


W imieniu wszystkich dzieci oraz pań, serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu Wigilii.

/p. Ewa Szyma/

Zdjęcia>>>


Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta….
A co za tym idzie? Pełno przygotowań i pracy. I tak właśnie w grupie starszaków zagościł już świąteczny klimat podczas ozdabiania pierniczków. Dzieci już nie mogły doczekać się tego dnia aż według własnego pomysłu udekorują pisakami, kremami, lukrem oraz różnymi posypkami swoje pierniczki a przy okazji troszkę posmakują. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Barbarze Mędrali za otrzymanie wszystkich tych produktów do każdej z grup przedszkolnych, zapach piernika i dekorowanie sprawiło dzieciom mnóstwo frajdy i przyjemności. Dziękujemy!

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Powrót do przeszłości…
W zeszłym tygodniu tematem tygodniowym naszych zajęć był powrót do dzieciństwa. Starszaki przyniosły na zajęcia swoje zdjęcia z okresu niemowlęcego oraz ulubioną zabawkę z tamtych lat. Każdy miał okazje się zaprezentować, było do śmiechu a przy tym wspomnień. Chętni układali w kolejności historyjkę obrazkową przy okazji utrwalając poznane już cyfry. A na koniec przechodziliśmy przez „wehikuł czasu”, który powodował powrót do tamtego okresu.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Dzień Pluszowego Misia
Dnia 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, świętując z naszymi ulubionymi pluszakami. W tym dniu również mieliśmy okazję gościć studentkę Panią Patrycje, która świetnie spędziła z nami czas. Nasze misie w tym dniu zostały wybawione na chuście, wysłuchały naszych piosenek i towarzyszyły nam cały dzień w zabawie w sali przedszkolnej.

 

Na zakończenie dnia starszaki wykonały prace plastyczną za pomocą plasteliny.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Starszaki na spektaklu pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
Z zeszły piątek tuż po śniadaniu wyruszyliśmy do Czechowic-Dziedzic na długo oczekiwany spektakl pt. „Doktor Dolittle i zwierzęta”. Przed spektaklem zrobiliśmy sobie krótki spacer po mieście obserwując coraz to więcej dekoracji przypominających zbliżające się święta.

W tym prawie już świątecznym klimacie przedstawienie przeniosło nas w niezwykły świat pełen przygód i przyjaźni.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Sówki mądre główki w Bibliotece Publicznej w Janowicach
Dzieci z grupy „Sówki” kolejny raz odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Janowicach. Pani Bibliotekarka z uśmiechem oprowadzała nas po pomieszczeniach, zachęcała, aby zostać członkiem biblioteki wraz z rodzicami. Każdy Mały Czytelnik ( dziecko w wieku 3-6 lat) otrzyma Wyprawkę Czytelniczą – wyjątkową książkę oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.
Pani Bibliotekarka zaprosiła nas do stolików i przeczytała nam kilka bajek. Następnie przeglądaliśmy indywidualnie różne bajeczki.
Pobyt w bibliotece bardzo nam się podobał, z pewnością zajrzymy tam jeszcze nie raz, ponieważ bardzo lubimy słuchać czytanych bajek.

 
W przedszkolu czytają nam panie, w domku mamusia, tatuś lub dziadkowie.
P.S. Pani z biblioteki gorąco zachęca do wzięcia udziału w akcji „MAŁA KSIĄŻKA –WIELKI CZŁOWIEK”- wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

/p. Renata Matusik/

Zdjęcia>>>


PRZEDSZKOLAKI OBCHODZĄ NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W tym roku w przedszkolu Akademie z okazji Odzyskania Niepodległości poprowadziła Pani Małgorzata Łukasik, która opowiedziała dzieciom jak to dawniej „działo się w Polsce” . O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy zwrotki hymnu polskiego. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej prezentowane przez dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

W tym dniu nie obyło się również bez wykonania pracy plastycznej , naszej flagi polskiej.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Starszaki witają jesień

Dzieci z grupy starszaków z entuzjazmem powitały pierwszy dzień jesieni, w którym dopisała nam słoneczna pogoda. Starszaki przeliczały liście zbierając je z przedszkolnego ogródka , które później wykorzystały do pracy plastycznej.

 

Wykorzystując liście na różne sposoby w pracy przyniosło nam wiele radości a my nie możemy doczekać się już kolejnych dni, w których będziemy wykorzystywać różne dary naszej jesieni.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada.
To właśnie książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.
Dzieci z grupy Krasnoludków wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, oraz układały bajkowe puzzle. Na chwile mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela fasolę od grochu.

 

Na zakończenie dnia dzieci dostały medal za uczestniczenie w bajkowych zajęciach.
Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


Konkurs w ramach projektu „Magiczna moc bajek”
W ramach projektu " Magiczna moc bajek" dzieci wzięły udział w konkursie "Kryształowy pantofelek" oraz „Zaczarowana dynia”.
Rodzinny konkurs sprawił dzieciom wielką frajdę. Wszyscy uczestnicy włożyli wiele wysiłku i serca w swoje "arcydzieła". Niektórzy zaskoczyli nas swoją pomysłowością. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie a dzieci z niecierpliwością czekały na wyniki.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie. Komisja nagrodziła WSZYSTKIE prace konkursowe. Serdecznie gratulujemy!

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


Dzień pomarańczowy – Dzień Dyni
23 października świętowaliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ DYNI. Motywem przewodnim był kolor pomarańczowy.
Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym nasze przedszkolaki.


„Dzień Dyni” pozwolił poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy, a przygotowane atrakcję pozwoliły odkryć wiele zalet tego wyjątkowego warzywa. Wśród przedszkolaków przebranych w pomarańczowe stroje można było poczuć się jak w dyniowej grządce.
Przedszkolaki wzięły również udział w zajęciach plastycznych, których tematem głównym była dynia.

/p.Karolina Pniok/

Zdjecia>>>


Dbamy o zdrowie
Nie trzeba przekonywać nikogo, że zdrowie jest największym skarbem i wymaga szczególnej troski nas wszystkich.
Dlatego też zajęcia dydaktyczne kładły nacisk na szeroką profilaktykę zdrowotną. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy higienie, aktywności ruchowej i zdrowym odżywianiu. Przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania zgodnie z piramidą zdrowego żywienia, klasyfikowały produkty na zdrowe i niezdrowe. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy ograniczyć w codziennej diecie takich produktów, jak: słodycze, chipsy, słodkie napoje gazowane, smażone potrawy itp. Podczas zajęć rozmawialiśmy o zabiegach higienicznych, jak prawidłowo myć zęby.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki miały okazję wypić „zdrową herbatke” zrobioną z miodem, imbirem, sokiem malinowym, cytryną oraz pomarańczą.

Przedszkolaki dobrze wiedzą, że prawidłowe odżywianie, bezpieczne zachowanie
i aktywność fizyczna są podstawą w zachowaniu zdrowia, a także dobrego samopoczucia.

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


Dzień Przedszkolaka
Dnia 20 września w całym kraju, we wszystkich przedszkolach świętowany był „Dzień Przedszkolaka”. Z tej okazji panie z Janowickiego przedszkola przyszykowały swoim podopiecznym dzień pełen wrażeń. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w tańcach, śpiewach i zabawach. Cały dzień przebiegał w fantastycznej atmosferze, a najlepszym dowodem na to były odgłosy radości, które dobiegały ze wszystkich Sal przedszkolnych. Tego dnia nie mogło zabraknąć drobnych upominków upamiętniających niniejsza okazję. Każde dziecko otrzymało order „Super przedszkolaka”.

Dzieci z grupy Rybek otrzymały również od swojej wychowawczyni „małe , słodkie co nie co” ,którym zajadały się po wspólnych tańcach i zabawie. W Imieniu całego przedszkola jeszcze raz życzymy przedszkolakom Wszystkiego najlepszego! I zapraszamy do wspomnień z tego dnia zaglądając do galerii zdjęć.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Jesień w tańcu, zabawie i piosence :)

Słonecznie i radośnie za oknem, tak jak w naszym przedszkolu. Mimo, iż opadają już liście, jesienią wcale nie musi być smutno…


W naszej grupie nawet jesienią jest wesoło:)

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


Dzień Przedszkolaka w grupie Krasnoludków
Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień przypada 20 września. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Zapoznały się również ze swoimi prawami – tak ważnymi w życiu każdego człowieka – oraz z obowiązkami, czyli „kodeksem dobrego zachowania się”. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka, dyplom oraz czekoladowe babeczki:)

/p.Karolina Pniok/

Zdjęcia>>>


POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU
Dnia 11 września do naszego przedszkola zaprosiliśmy funkcjonariuszy policji. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.
Podczas spotkania mundurowi przypomnieli przedszkolakom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu
Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, lizak, a także przymierzyć policyjną czapkę. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku samochodu a także włączać syrenę policyjną. Ten dzień przedszkolaki na pewno zapamiętają na długo. Było to bardzo udane spotkanie.
 

Dziękujemy Panu policjantowi Kamilowi Chrapek i Krzysztofowi Jarczok za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

p.Karolina Pniok

Zdjęcia>>>


Sówki to My ! czyli jak minął wrzesień w grupie Maluchów..
Wrzesień to miesiąc przełomowy, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Kończą się wakacje i beztroskie leniuchowanie, rozpoczyna się natomiast przygoda z przedszkolem. Dla większości dzieci z grupy „Sówki” jest to pierwszy kontakt z przedszkolną rzeczywistością, dlatego też początkowe, wrześniowe tygodnie upłynęły nam na poznawaniu siebie nawzajem, naszej sali oraz najbliższego otoczenia przedszkola.
Zabawy integracyjne i wspólne zajęcia pozwoliły na nawiązanie pierwszych koleżeńskich kontaktów oraz zapewnienie dzieciom poczucia przynależności do naszej grupy.
Podczas zajęć poznaliśmy znaki i zasady ruchu drogowego, porozmawialiśmy o ulubionych zabawkach i zabawach , powitaliśmy Jesień i zapoznaliśmy się z jej darami. Dzieci tworzyły także wspaniałe prace plastyczne, a także uczyły się kilku piosenek. „Sówki” odbyły już kilkanaście spacerów, podczas których poszukiwaliśmy znaków drogowych, ćwiczyliśmy bezpieczne przejście przez jezdnię, a także sprawdzaliśmy czy do Janowic zawitała już Jesień. Atrakcją były odwiedziny panów Policjantów i związane z nimi oglądanie radiowozu.
20 września świętowaliśmy także Dzień Przedszkolaka, z tej okazji dzieci z naszej grupy otrzymały pamiątkowe medale, a dodatkową radość sprawiło im malowanie buzi przez Wychowawczynię.
W ostatnim dniu września swoje święto obchodzili nasi kochani Chłopcy, z tej okazji dziewczynki przygotowały laurki , a panie udekorowały chłopców kolorowymi krawatami.

Kochani Rodzice, jeśli chcecie zobaczyć jak mijały nasze wrześniowe dni - zapraszamy do galerii:)

p.Magdalena Jonkisz

Zdjęcia>>>


„Wrześniowa energia w grupie Starszaków”
Dzieci z grupy „Rybek” rozpoczęły rok przedszkolny z pełną werwą, uśmiechem, entuzjazmem i zapałem do pracy. Wrześniowa pogoda nam dopisuje więc udało nam się poćwiczyć na świeżym powietrzu wykorzystując tunel a po południami nowe bramki do piłki nożnej. Bawimy się również tworząc i odzwierciedlając tangramy, przypominając sobie przeliczanie i figury geometryczne. A gdy już nam troszkę zimniej ćwiczymy w naszej sali i nie narzekamy na nudę!

p.Magdalena Nycz

Zdjęcia>>>


My Starszaki znamy zasady bezpieczeństwa!
W minionym tygodniu intensywnie przypominaliśmy sobie różne zasady zarówno te, które obowiązują w naszej sali przedszkolnej jak i te, które obowiązują na drodze. Z tej okazji mieliśmy również okazję gościć Panów policjantów u nas w przedszkolu. Nasz kodeks grupowy „przypieczętowaliśmy” odbiciem naszej dłoni i kciuka we wspólnej pracy plastycznej. Każdy z nas doskonale wie co oznacza dany kolor na sygnalizacji świetlnej i jakie zasady obowiązują przy przejściu dla pieszych.

Zrobiliśmy swoje książeczki „Mistrzowie bezpieczeństwa” a pod koniec tygodnia każdy z nas otrzymał od naszej Pani medal „odznakę bezpieczeństwa”.

p.Magdalena Nycz

Zdjęcia>>>


Witajcie po wakacjach!

    Kochani, czy zauważyliście, że ptaki zbierają się do odlotu. To czas ich długiej i dalekiej podróży.

Dla nas, przedszkolaków, to czas długiej przyjemności w przedszkolu.

W przedszkolu zawsze „coś” się dzieje.

Tam nie można się nudzić. Są ciekawe zajęcia, zabawy, wycieczki, spotkania, a nawet imprezy…