:: STRONA STARTOWA ::           :: SZKOŁA PODSTAWOWA ::            :: PRZEDSZKOLE_ARCHIWUM ::          :: NAPISZ DO NAS ::


Zabawy z cyfrą 2 u Rybek
Dzieci z grupy "Rybek" w minionym tygodniu poznały kolejną cyfrę czyli cyfrę 2. Rysowanie w powietrzu nowo poznanego kształtu oraz na talerzykach z kaszą pozwoliło nam dobrze utrwalić zapis cyfry. Tworzyliśmy zbiory z różnymi materiałami, dopieraliśmy rzeczy w pary i już wiemy, że jedna para to dwa przedmioty. Na sam już koniec zajęć aby dobrze zapamiętać kształt cyfry dzieci według własnego pomysłu malowały go farbami za pomocą paluszka.

Zapraszamy do naszej galerii!

/p. Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Poznajemy nazwy naszej garderoby- Rybki
Na zajęciach Rybki z chęcią rozpoznawały i nazywały części garderoby oraz pomagały sobie nawzajem w zagadkach mówionych przez nauczyciela. Odnajdywanie par butów z pozoru wydawało się łatwym zadaniem lecz było nie lada wyzwaniem dla dzieci gdyż szablony butów były odwrócone na lewą stronę i było ich sporo. Pomimo trudności Rybki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, pomagając sobie nawzajem. Przypomnieliśmy sobie o tym jak ważne jest ubieranie się odpowiednio do pogody i pory roku. Największą frajdę sprawiło dzieciom jednak skarpetkowe szaleństwo czyli pranie skarpet oraz wieszanie ich na sznurku za pomocą klamerek.

Dzieci chętnie angażowały się w każdą czynność zatem Drodzy Rodzice macie złotych pomocników!

/p. Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


„Bór i Gaik”- teatrzyk w przedszkolu
27 września, po raz pierwszy w nowym roku szkolnym, gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk. Aktorki z Krakowa wystawiły dla nas sztukę pt. „Bór i Gaik”.
Głównymi bohaterami przedstawienia były sympatyczne leśne Skrzaty – dziadek Bór i jego nieco nierozgarnięty wnuczek Gaik. Skrzaty w zabawny i przystępny sposób przekazywały dzieciom ważne treści o tematyce ekologicznej m.in. problematykę zaśmiecania wód i lasów, niszczenie roślin, hałasowanie w lesie. Aktorki w doskonały sposób angażowały dzieci do wspólnej zabawy, zapraszały na scenę dzieci, które pomagały Skrzatom w rozwiązywaniu problemów, zadawały dzieciom pytania dotyczące dobrego zachowania w lesie, inicjowały wspólne śpiewanie i ilustrowanie piosenek tańcem.

Najlepszą recenzją przedstawienia niech będą szerokie uśmiechy małych widzów oraz ogromne brawa jakie zabrzmiały po zakończeniu spektaklu.

/p. Magdalena Jonkisz/

Zdjęcia>>>


Rybki poznają zmysły - na słodko.

W minionym tygodniu Rybki przyglądały się bacznie swojemu ciału, nazywały narządy, poznawały ich funkcje oraz położenie w organizmie. Przy tej okazji utrwaliliśmy także nazwy ludzkich zmysłów oraz narządów za nie odpowiadających.
Wspaniałym materiałem do doświadczeń okazały się owoce. Dzieci badały dzięki nim jak pracuje nasz węch, wzrok, dotyk i smak.


Po obserwacjach przyszedł czas na zabawy kulinarne. Dzieci, niczym prawdziwi szefowie kuchni, własnoręcznie przygotowały sałatkę z przyniesionych przez siebie owoców. Trud pracy osłodziła późniejsza degustacja sałatki, która okazała się bardzo smacznym sprawdzianem dla naszego zmysłu smaku.

/p. Magdalena Jonkisz/

Zdjęcia>>>


Święto Przedszkolaków

20 września to data nie byle jaka, właśnie w tym dniu obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Takie święto było doskonałą okazją do wspólnych zabaw i integracji dzieci z naszego przedszkola. Tuż po zajęciach dydaktycznych wszystkie grupy zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby wspólnie świętować Dzień Przedszkolaka.
Zabawę rozpoczął zestaw zabaw muzyczno-ruchowych, które wprawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych, w doskonały, wesoły nastrój. Następnie rozegrano kilka drużynowych konkurencji zręcznościowych m.in. rzut woreczkiem do celu, przeskoki przez obręcze, spacer z jajkiem.

Wszystkie przedszkolaki, z pełnym zaangażowaniem, wykonywały swoje zadania, aby dopomóc grupie w zwycięstwie, jednak decyzją Wychowawczyń wszystkie grupy zajęły zasłużone 1 miejsce, a w nagrodę czekały na dzieci słodkie przysmaki.

/p. Magdalena Jonkisz/

Zdjęcia>>>