:: STRONA STARTOWA ::           :: SZKOŁA PODSTAWOWA ::            :: PRZEDSZKOLE_ARCHIWUM ::          :: NAPISZ DO NAS ::

/Za zamieszczony tekst odpowiada osoba podpisana/


Punkt przedszkolny ul. Janowicka 100 tel: 32-2157469


Pani Jesień w przedszkolu
22 września rozpoczęła się astronomiczna jesień. Tego dnia grupa Rybek przyszła ubrana do przedszkola w jesiennych kolorach, a cały tydzień dowiadywała się ciekawostek o oczekiwanej porze roku. Kiedy do sali „Rybek” zapukała tajemnicza postać, niektóre dzieci były onieśmielone, inne poruszone, a pozostałe rozbawione. Pani Jesień przyszła do przedszkolaków z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę.

Starsze maluchy musiały odpowiedzieć na jej zagadki, nazwać jesienne dary, zatańczyć wspólnie z Panią Jesienią, wprawić w ruch kolorowe liście, zagrać na kasztanach… Rybki wywiązały się z zadania bardzo dobrze, a na koniec stwierdziły, że Pani Jesień to ma całkiem podobne włosy do p. Karoliny.
Kto wie, może podczas rodzinnych spacerów uda się spotkać tę tajemniczą postać i poprosić ją o piękną Polską złotą jesień ?

/p. Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września w całym kraju, we wszystkich przedszkolach świętowany był „Dzień Przedszkolaka”. Z tej okazji panie z Janowickiego przedszkola przyszykowały swoim podopiecznym dzień pełen wrażeń. Najmłodsi wzięli udział w tańcach, śpiewach i zabawach. Cały dzień przebiegał w fantastycznej atmosferze, a najlepszym dowodem na to były odgłosy radości, które dobiegały ze wszystkich Sal przedszkolnych.

Tego dnia nie mogło zabraknąć drobnych upominków upamiętniających niniejsza okazję. Każde dziecko otrzymało drewniany dzwoneczek, dyplom oraz medal. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok i kolejny „Dzień przedszkolaka”, a tymczasem w najbliższych dniach świętować będziemy nadejście Jesieni oraz „Dzień chłopaka”.
W Imieniu całego przedszkola jeszcze raz życzymy przedszkolakom Wszystkiego najlepszego! I zapraszamy do wspomnień z tego dnia zaglądając do galerii zdjęć.

/p. Ewa Szyma/

Zdjęcia>>>


„GIMNASTYKA WAŻNA SPRAWA, DLA NAS DZIECI TO ZABAWA”
W trosce o wszechstronny rozwój dziecka codziennie w przedszkolu odbywają się zajęcia pobudzające najmłodszych do aktywnego działania. Do jednych z najbardziej lubianych przez „Smerfy” są ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe. To właśnie one kształtują prawidłowe nawyki w dbaniu o zdrowie fizyczne. Odpowiadają potrzebom dziecka i ich zainteresowaniom. Poprzez zabawę przedszkolaki wprowadzane są w radosny nastrój, niezbędny w nowym roku szkolnym! W swobodny sposób zachęcają najmłodszych do nawiązania przyjaźni z nowo poznanymi dziećmi.

Ponadto zaspokajają przy tym ich naturalną potrzebę ruchu. W większości z zabaw dzieciom towarzyszy nasz grupowy „Psotek”- kudłata piłka, która zachęca i ośmiela do działania. Ćwiczymy nie tylko w Sali, ale również w ogrodzie i podczas spacerów zdrowotnych w okolicy przedszkola.
Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszych dni w przedszkolu w nowym roku szkolnym.

/p. Ewa Szyma/

Zdjęcia>>>


Rybki poznają zasady ruchu drogowego
Kolejny tydzień za nami. Rybki czują się w przedszkolu już coraz bezpieczniej, a na ich twarzach zdecydowanie częściej gości uśmiech niż smutek i tęsknota. W ubiegłym tygodniu skupiliśmy nasze działania wokół zasad ruchu drogowego. Starsze maluchy wiedzą już, co to jest sygnalizator świetlny oraz dlaczego niektóre posiadają trzy światła a pozostałe dwa. Utrwalaliśmy znajomość kolorów, które w nich występują, ćwiczyliśmy motorykę małą. Nazywaliśmy pojazdy i dzieliliśmy je na te, które latają, pływają oraz poruszają się po drodze i szynach. Dzieliliśmy ich nazwy na sylaby. Wiemy też, czym zajmuje się policjant i jaki numer należy wykręcić, aby uzyskać od niego pomoc. Uczyliśmy się piosenki, której refren chętne dzieci śpiewały solo lub w duecie (można posłuchać w domu>>>).

Wykonaliśmy także pracę plastyczną – malowanie palcami sygnalizatora. Rybki wiedzą też, gdzie można przechodzić przez jezdnię, a także, czym są odblaski i do czego służą. Odblaskowe misie posłużyły nam do zabaw matematycznych. W minionym tygodniu wybraliśmy się również na długi spacer, gdzie mogliśmy obserwować ruch uliczny i przypomnieć sobie poznane zasady bezpieczeństwa. Oprócz tygodniowego tematu, cały czas towarzyszą nam rozmowy o emocjach i sposobach radzenia sobie ze złością i gniewem. W tym tygodniu poznaliśmy bezpieczny sposób wyrażania złości i rozładowania napięcia – zabawy z folią bąbelkową. Po takich igraszkach dobry humor towarzyszył nam już do końca tygodnia.

/p. Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>


Pierwszy tydzień w grupie Rybek
Grupa Rybek liczy 20 osób. W naszym zespole znajduje się czworo dzieci trzyletnich oraz szesnaścioro czterolatków. Dla większości grupy, ten rok szkolny to pierwszy rok pobytu w przedszkolu. Dzieci, które już w zeszłym roku do nas uczęszczały, są dla nowych „rybek” wspaniałymi powiernikami i pomocnikami.
Starsze maluchy to bardzo dzielne przedszkolaki! W pierwszym tygodniu pobytu w przedszkolu dzieci poznały już pierwszą piosenkę (można posłuchać razem z dzieckiem w domu>>>) oraz taniec ilustrujący jej słowa. Znają już każdy zakamarek naszej sali, wiedzą, gdzie znajdują się nasze kąciki i starają się, aby „Pan Bałagan” u nas nie zagościł. Ustaliliśmy też wspólne zasady, które ułatwią nam naszą współpracą i pozwolą na to, aby pobyt w przedszkolu był przyjemny i bezpieczny. Wykonały także pracę plastyczną - malowaliśmy dłonie farbami i rysowaliśmy morze nowymi kredkami! Za nami także pierwszy spacer!
Drodzy Rodzice, zapraszamy do naszej galerii, tutaj możecie nas trochę podglądnąć:)

Rybki śpiewają i grają, zapraszamy do oglądania krótkiego filmu>>>

Zdjęcia>>>

/p. Karolina Wróbel/


Witamy w przedszkolu!
Ten rok szkolny przywitał nasze przedszkolaki w sposób szczególny! Przy ul. Janowickiej 100 w nowych, pięknie wyremontowanych salach gospodarzą 3 grupy przedszkolne:


• Maluchy „Krasnoludki” – wychowawczynie: Renata Matusik, Magdalena Jonkisz

 

• Starsze maluchy „Rybki” – wychowawca: Karolina Wróbel


• Średniaki „Smerfy” – wychowawczynie: Ewa Szyma, Paulina Antonik-Wróbel


Natomiast w budynku szkoły przy ul. Korczaka 2 społeczność przedszkolną reprezentują :
• Starszaki „Misie” – z wychowawczyniami: Elżbietą Małysz oraz Marceliną Kubiczek

Za nami pierwszy tydzień września. Pierwsze dni dziecka w przedszkolu są dla całej rodziny dużą zmianą, która na ogół wiąże się ze stresem, niepewnością, lękami.
Ale Drodzy Rodzice! Pamiętajcie, że to w przedszkolu Wasza pociecha będzie miała okazję uczyć się komunikacji z innymi przedszkolakami i nauczycielem. Przedszkole daje maluchowi olbrzymi potencjał i przyczynia się do otwartości w dorosłym życiu. To tutaj w bezpiecznych warunkach, pod okiem pedagogów mały człowiek stawia pierwsze kroku ku samodzielności. Choć pierwsze tygodnie nie są łatwe dla żadnych ze stron: dziecka, które często po raz pierwszy zostaje w tak dużej grupie obcych sobie osób, rodzica, a także nauczyciela, to pamiętajcie proszę, że już niedługo nadejdą dni pełne uśmiechu, satysfakcji i dumy z małego przedszkolaka!

/p. Karolina Wróbel/


WITAJ, WITAJ PRZEDSZKOLE

Przyjaźnie i wesoło, żegnamy rzekę i las.
Ach! Witaj, witaj przedszkole, już czas do pracy czas.

Pociąg jak wicher pędzi, dźwięczy piosenka kół.
Z wakacji jadą dzieci do przedszkoli i do szkół.