:: STRONA STARTOWA ::           :: SZKOŁA PODSTAWOWA ::            :: PRZEDSZKOLE_ARCHIWUM ::          :: NAPISZ DO NAS ::

Jadłospis>>>


Dzień Przedszkolaka w grupie Krasnoludków
Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień przypada 20 września. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Zapoznały się również ze swoimi prawami – tak ważnymi w życiu każdego człowieka – oraz z obowiązkami, czyli „kodeksem dobrego zachowania się”. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka, dyplom oraz czekoladowe babeczki:)

p.Karolina Pniok

Zdjęcia>>>


POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU
Dnia 11 września do naszego przedszkola zaprosiliśmy funkcjonariuszy policji. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.
Podczas spotkania mundurowi przypomnieli przedszkolakom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu
Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, lizak, a także przymierzyć policyjną czapkę. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku samochodu a także włączać syrenę policyjną. Ten dzień przedszkolaki na pewno zapamiętają na długo. Było to bardzo udane spotkanie.
 

Dziękujemy Panu policjantowi Kamilowi Chrapek i Krzysztofowi Jarczok za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

p.Karolina Pniok

Zdjęcia>>>


Sówki to My ! czyli jak minął wrzesień w grupie Maluchów..
Wrzesień to miesiąc przełomowy, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Kończą się wakacje i beztroskie leniuchowanie, rozpoczyna się natomiast przygoda z przedszkolem. Dla większości dzieci z grupy „Sówki” jest to pierwszy kontakt z przedszkolną rzeczywistością, dlatego też początkowe, wrześniowe tygodnie upłynęły nam na poznawaniu siebie nawzajem, naszej sali oraz najbliższego otoczenia przedszkola.
Zabawy integracyjne i wspólne zajęcia pozwoliły na nawiązanie pierwszych koleżeńskich kontaktów oraz zapewnienie dzieciom poczucia przynależności do naszej grupy.
Podczas zajęć poznaliśmy znaki i zasady ruchu drogowego, porozmawialiśmy o ulubionych zabawkach i zabawach , powitaliśmy Jesień i zapoznaliśmy się z jej darami. Dzieci tworzyły także wspaniałe prace plastyczne, a także uczyły się kilku piosenek. „Sówki” odbyły już kilkanaście spacerów, podczas których poszukiwaliśmy znaków drogowych, ćwiczyliśmy bezpieczne przejście przez jezdnię, a także sprawdzaliśmy czy do Janowic zawitała już Jesień. Atrakcją były odwiedziny panów Policjantów i związane z nimi oglądanie radiowozu.
20 września świętowaliśmy także Dzień Przedszkolaka, z tej okazji dzieci z naszej grupy otrzymały pamiątkowe medale, a dodatkową radość sprawiło im malowanie buzi przez Wychowawczynię.
W ostatnim dniu września swoje święto obchodzili nasi kochani Chłopcy, z tej okazji dziewczynki przygotowały laurki , a panie udekorowały chłopców kolorowymi krawatami.

Kochani Rodzice, jeśli chcecie zobaczyć jak mijały nasze wrześniowe dni - zapraszamy do galerii:)

p.Magdalena Jonkisz

Zdjęcia>>>


„Wrześniowa energia w grupie Starszaków”
Dzieci z grupy „Rybek” rozpoczęły rok przedszkolny z pełną werwą, uśmiechem, entuzjazmem i zapałem do pracy. Wrześniowa pogoda nam dopisuje więc udało nam się poćwiczyć na świeżym powietrzu wykorzystując tunel a po południami nowe bramki do piłki nożnej. Bawimy się również tworząc i odzwierciedlając tangramy, przypominając sobie przeliczanie i figury geometryczne. A gdy już nam troszkę zimniej ćwiczymy w naszej sali i nie narzekamy na nudę!

p.Magdalena Nycz

Zdjęcia>>>


My Starszaki znamy zasady bezpieczeństwa!
W minionym tygodniu intensywnie przypominaliśmy sobie różne zasady zarówno te, które obowiązują w naszej sali przedszkolnej jak i te, które obowiązują na drodze. Z tej okazji mieliśmy również okazję gościć Panów policjantów u nas w przedszkolu. Nasz kodeks grupowy „przypieczętowaliśmy” odbiciem naszej dłoni i kciuka we wspólnej pracy plastycznej. Każdy z nas doskonale wie co oznacza dany kolor na sygnalizacji świetlnej i jakie zasady obowiązują przy przejściu dla pieszych.

Zrobiliśmy swoje książeczki „Mistrzowie bezpieczeństwa” a pod koniec tygodnia każdy z nas otrzymał od naszej Pani medal „odznakę bezpieczeństwa”.

p.Magdalena Nycz

Zdjęcia>>>


Witajcie po wakacjach!

    Kochani, czy zauważyliście, że ptaki zbierają się do odlotu. To czas ich długiej i dalekiej podróży.

Dla nas, przedszkolaków, to czas długiej przyjemności w przedszkolu.

W przedszkolu zawsze „coś” się dzieje.

Tam nie można się nudzić. Są ciekawe zajęcia, zabawy, wycieczki, spotkania, a nawet imprezy…