SAMORZĄD UCZNIOWSKI i jego działalność:             powrót


Dyskoteka andrzejkowa dla klas 4 - 7 - Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski pamięta o wszystkich uczniach. Dlatego po dopołudniowych wróżbach dla klas 1 - 3 przyszedł czas na zabawę dla klas 4 - 7 czyli dyskotekę andrzejkową. Uczniowie klasy 7: Oliwier Kóska, Dawid Stefański i Marcel Ochman zajęli się przygotowaniem sprzętu muzycznego i nagłaśniającego oraz efektami świetlnymi, żeby zabawa była udana. Opiekę nad uczniami objęły panie Iwona Pieczka i Ewelina Olejak.

Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili przy muzyce, tańczyli i dokazywali tak jak wypada młodzieży w ich wieku ;) Okazało się przy tym, że zabawy jakie kiedyś były modne nawet w przedszkolu cieszą się popularnością również wśród starszych. Zabawa chodzi lisek koło drogi z elementami muzyki młodzieżowej wciągnęła nawet najstarszych uczniów. równie lubiana jest zabawa z krzesełkami. Wszyscy wyszli zadowolenie z zabawy, a na dodatek na dworze czekał na nich pierwszy śnieg, który dopełnił ich radości.
Samorząd Uczniowski

Zdjęcia>>>


Andrzejki dla klas 1 - 3 - Samorząd Uczniowski
Członkowie Samorządu Uczniowskiego z klas 4 - 7 nie zapominają o swoich młodszych kolegach. Dlatego zorganizowali dla nich Andrzejki na świetlicy szkolnej. Przystroili i zaciemnili salę aby nadać odpowiedni klimat pomieszczeniu, przebrali się stosownie do sytuacji i zasiedli przy stolikach aby w bardzo zabawny sposób powróżyć swoim młodszym kolegom. Było wróżenie z kubeczków, kolorowe wróżby z butelką, odczytywanie przyszłości z liczb, kości do gry, wykałaczek oraz losowanie wróżb z miski;) Bardzo podobało się dzieciom wróżenie z kleksów, które samodzielnie wykonywali na bibułkach, a wróżbitka przepowiadała im co oznaczają z wielką pasją i zaangażowaniem. Podczas całej zabawy dzieciom towarzyszyły odgłosy muzyki dopasowanej do atmosfery zabawy.

Wszyscy uczniowie klas 1 - 3 byli bardzo podekscytowani i zadowoleni. Dziękujemy członkom Samorządu: Oliwier Kóska, Dominik Stanclik, Piotr Zeman z kl.7 oraz Kinga Czana, Sara Kondratowicz, Patryk Pasierbek, Julia Wójcik z kl.5 za trud i starania włożone w przygotowanie imprezy.
Samorząd Uczniowski

Zdjęcia>>>


Pierwsza dyskoteka w tym roku

W tym roku szkolnym odbyła się już pierwsza dyskoteka szkolna dla klas IV - VII. Opiekę nad uczniami podczas zabawy sprawowały panie Agnieszka Czerwińska i Ewelina Moczek. Członkowie Samorządu Uczniowskiego z kolei zajęli się przygotowaniem sali oraz sprzętem muzycznym i nagłaśniającym oraz efektami specjalnymi. W ten sposób uczniowie uczą się samodzielności podczas organizacji różnych przedsięwzięć i własnych inicjatyw. A oto wrażenia uczestników dyskoteki:

"Dyskoteka była interesująca już sam fakt, że odbywała się na sali gimnastycznej, a nie na świetlicy szkolnej jak do tej pory, poruszył wszystkich. Chociaż muzyka nie była zbyt głośna można było się świetnie bawić. Efekty specjalne np. migoczące światła podkręcały dobrą atmosferę, a energiczne zabawy wzbudzały jeszcze więcej emocji.

Jednym słowem można powiedzieć, że dyskoteka była bardzo udana." Martyna Kubik kl.7

 

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia>>>


Dzień Chłopaka w naszej szkole
   
29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Przygotowania do tego święta dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego, ale nie tylko, rozpoczęły już dużo wcześniej. Przygotowały gazetkę ścienną na tę okazję, a także przeprowadziły "tajne" wybory na "najsympatyczniejszego chłopaka w szkole". Kiedy nadszedł oczekiwany dzień cała społeczność szkoły zebrała się na krótkim apelu podczas którego zostały oficjalnie ogłoszone wyniki przeprowadzonych wyborów. Wszystkie osoby, na które zostały oddane głosy zostały dodatkowo nagrodzone, natomiast główni wybrańcy otrzymali korony i szarfy najsympatyczniejszego chłopaka w szkole. W kategorii klas 1 - 3 był to Marcin Jachowicz z kl.3, a w kategorii klas 4 - 7 Witold Chromik z kl.7. Ponadto dziewczyny częstowały wszystkich zebranych chłopców lizakami. Chłopcy również przyczynili się do oprawy estetycznej tego święta ponieważ założyli krawaty lub muszki wg uznania. Mamy nadzieję, że wszyscy będą miło wspominali ten dzień, a dziewczęta chyba już nie mogą się doczekać Święta Kobiet;)

Opiekun SU - Ewelina Olejak

Zdjęcia>>>


Wybory do Samorządu - podsumowanie
W demokratycznych wyborach, w których brali udział uczniowie klas 4 - 7, a w tym roku również uczniowie klasy 3, którzy w ten sposób wdrażają się do samorządności szkolnej uczniowie zdecydowali, że główne funkcje w Samorządzie Szkolnym pełnić będą:
Przewodniczący|: Julia Wójcik - kl.5
Zastępca przewodniczącego - Jakub Portasiński - kl.6
Skarbnik - Bartosz Michulec - kl.6
Sekretarz - Joanna Wołoszczak kl.4
2 Sekretarz - Iga Portasińska - kl.4

Serdecznie gratulujemy !
Pozostali uczniowie przedstawiciele poszczególnych klas to:
kl.4
Filip Frączek , Nikodem Wala i Kamil Zeman
kl.5
Kinga Czana, Sara Kondratowicz, Słowik Filip i Stanclik Alicja
kl.6
Kacper Cygan, Krzysztof Janota i Niemczyk Aleksandra
kl.7
Oliwier Kóska, Dominik Stanclik i Piotr Zeman
Mamy nadzieję, że nasza współpraca w tym roku będzie układać się pomyślnie.
Życzę wszystkim ze swojej strony dużo chęci i siły do pracy i ciekawych pomysłów.
Opiekun SU - Ewelina Olejak

 


Plakaty Wyborcze SU


W tym roku uczniowie klas 4 - 7 aby dostać się do Samorządu Uczniowskiego mieli przybliżyć swoją osobę i własny program wyborczy (pomysły na pracę w SU) w formie plakatu tak, aby wszyscy uczniowie mogli się z nim zapoznać. Osoby, które podjęły się tego zadania zostały wyróżnione i spośród nich uczniowie klas 3 - 7 w demokratycznych wyborach głosowali na LIGĘ SAMORZĄDU.

 

Na zdjęciach plakaty uczniów, którzy zaangażowali się już na wstępie w prace Samorządu Uczniowskiego>>>

/p.Ewelina Olejak/