NASZE OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY

w roku szkolnym 2017/18


Powiatowy konkurs "Lepiej zapobiegać niż leczyć"
15 lutego w naszej szkole odbył sie pierwszy etap konkursu "Lepiej zapobiegać niż leczyć". 28 lutego 2018 na etapie gminnym tego konkursu naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Zawada, Krzysztof Kasolik i Dominik Stanclik. Uczniowie naszej szkoły wygrali etap gminny i tym samym będą walczyć o jak najlepsze miejsce na etapie powiatowym.


Witold Chromik – finalistą!
Witold Chromik kolejny raz uzyskał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Witek, aby dotrzeć do III etapu, musiał przeczytać dodatkowych 6 książek, opanować materiał z całej klasy 7 (język polski) oraz uczyć się na bieżąco. Na przygotowania do konkursu poświęcił swój wolny czas, w tym ferie i dni wolne od zajęć dydaktycznych (przygotowania do konkursu z polonistą oraz czytanie, opracowywanie lektur). W tym czasie Witek nie był zwolniony z nauki, zadań, dlatego tym bardziej należą mu się gratulacje!


W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, uczeń naszej szkoły - Paweł Kudzia z kl.4 otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!


Nasi zwycięzcy w Gminnym Konkursie Recytatorskim i plastycznym!
 
W Gminnym Konkursie Recytatorskim „Jesień w wierszach dla dzieci” dla klas I – III uczniowie: Amelia Pycia z kl. I, Miłosz Ochman z kl. II oraz Maja Brach z kl. III okazali się najlepsi i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż WSZYSCY zdobyli I MIEJSCE w swojej kategorii!!!
Paniom, które przygotowywały dzieci wręczono podziękowania, a były to Natalia Wójcik, Elżbieta Żmij i Ewelina Olejak.
 

W Gminnym Konkursie Plastycznym „Płynie Wisła, płynie”, w kategorii klas I wyróżnienie otrzymała Amelia Pycia, w kategorii klas II – I miejsce otrzymała Zuzanna Goryl, a w kategorii klas III również I miejsce otrzymała Nikola Mikoda.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


I Dyktando Niepodległościowe, czyli „Po polsku o historii”

10 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły pisali I Dyktando Niepodległościowe, pt. „Po polsku o historii”.

Najlepiej dyktando napisali i przeszli do II etapu :

Grzegorz Köhler  95p/ 100,

Anna Sawkiewicz 93,5p./100

Dominik Stanclik 86p./100

Anna Niemczyk 82,5p./100

Witold Chromik 81p./100

Piotr Barut 78,5p./100

Mimo że wszyscy wymienieni uczniowie zdobyli punkty kwalifikujące ich do etapu wojewódzkiego, do finału zaproszony został tylko  Grzegorz Köhler. Organizatorzy nie udzielili żadnych odpowiedzi na kierowane do nich pytania dotyczące pozostałych uczniów. W związku z powyższym Grzegorz, solidaryzując się z pozostałymi uczniami, zrezygnował z udziału w etapie wojewódzkim.

Wszystkim Uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności!

/p. Jolanta Kuczyńska/