NASZE OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY

w roku szkolnym 2020/21


Sukces klasy 7
Duży sukces plastyczny osiągnęła w tym roku szkolnym klasa 7, która wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kocham Podhale” organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom. Jakże wielka była nasza radość, gdy okazało się że jako klasa zdobyliśmy I miejsce w kategorii POMYSŁOWOŚĆ, a plakat Kamila Zemana został szczególnie wyróżniony.

Zobaczcie prezentację przedstawiającą wszystkie, nagrodzone prace.

Zdjęcia prac Konkurs Kocham Podhale>>>


Weronika Dziadek, uczennica klasy IV uzyskała tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Historycznym "O mowo polska, Ty ziele rodzime", pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Uczennicę do konkursu przygotowywała Jolanta Kuczyńska


Wyniki Gminnego Konkursu na Pocztówkę pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Bestwina
Laureaci z naszej szkoły to:
I miejsce: Wojciech Pieczka za pracę „Kapliczki i krzyże”
II miejsce: Iga Portasińska za pracę „Krajobraz”
III miejsce: Joanna Wołoszczak za pracę „Pozdrowienia z Janowic”

Zdjęcia>>>


Konkurs "Bielsko-Biała miastem Europy"
Grzegorz Kohler, uczeń klasy 8 został finalista konkursu organizowanego przez Liceum Żeromskiego w Bielsku-Białej pod tytułem "Bielsko-Biała miastem Europy".
Serdecznie gratulujemy!!!


Uczeń klasy piątej, Filip Kowalczyk, zajął pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę w Bestwinie pt.: „Wesołe zwierzątko wielkanocne”. Gratulujemy!


Uczennica klasy drugiej Zosia Ślosarczyk zajęła drugie miejsce w konkursie „Wesołe zwierzątko wielkanocne” organizowanym przez Gminną Bibliotekę w Bestwinie. Gratulujemy Zosiu!


Ogromny sukces i wyróżnienie! Brawo Alu!
8-04-2021 Polski Związek Gimnastyczny powołał Alicję Stanclik do Kadry Narodowej B w sekcji "skoki na ścieżce" .
Kadra Narodowa B ma na celu wyłonienie zawodników, których wyniki predysponują do awansu do kadry Narodowej A. Zawodnicy Kadry Narodowej B mają prawo do reprezentowania kraju i występowaniu w barwach narodowych.
Gratulujemy!!!


Grzegorz Köhler Laureatem!
Grzegorz Köhler, uczeń klasy 8, uzyskał tytuł Laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Ucznia do konkursu przygotowywała polonistka, p. Jolanta Kuczyńska.

Gratulujemy!!!


Sukces Patryka
Patryk Pasierbek, uczeń klasy 8 naszej szkoły, trenuje boks. Ma już na swoim koncie niemałe sukcesy. W marcu uzyskał tytuł Wicemistrza Śląska w Boksie Olimpijskim 2021 (kadet+81kg)
Gratulujemy w imieniu całej społeczności szkolnej ZSP Janowice.


Sukces naszych Uczennic w konkursie poetyckim
W dniach 20.01-3.02.2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w poetyckim konkursie na życzenia walentynkowe.
Konkurs ogłosiła Biblioteka Publiczna w Bestwinie dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
W tymże konkursie wyróżnienie otrzymały uczennice klasy IV: Weronika Dziadek, Patrycja Dziadek – w kategorii I
oraz Maria Stanclik z klasy VI w kategorii II.
Informacja na facebook>>>

Gratulujemy!


Osiągnięcia w konkursach plastycznych
Za nami pierwsze półrocze. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w ogłaszanych konkursach plastycznych. Na szczególną uwagę zasługują uczniowie którzy osiągnęli w nich sukcesy. Wśród nich jest:
Kinga Czana, uczennica klasy VIII, która zdobyła wyróżnienie w Powiatowym konkursie plastycznym „Mój bohater literacki” oraz została zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym na maskotkę biblioteczną Sowa -Mądra Głowa;
Kamila Klasa, uczennica klasy VII, która zdobyła I miejsce w Powiatowym konkursie plastycznym "Magia Beskidów" w kategorii wiekowej kl. VII-VIII
Wojciech Pieczka, uczeń klasy VI, zdobywca VI miejsca w Powiatowym konkursie plastycznym "Magia Beskidów" kategoria Fotografia
Magdalena Szlosarczyk, uczennica klasy VII, która zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Świetlicowym Cztery Pory Roku: "Zwierzęta z liści" w kategorii wiekowej kl. VII-VIII – pracę Magdy możemy oglądać w zakładce świetlica.

Gratulujemy!
            Zdjęcia>>>


W IX Powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy uczeń VI klasy naszej szkoły - Wojciech Morończyk

otrzymał w konkursie wyróżnienie /różnicą tylko jednego punktu uplasował się w klasyfikacji na 4 miejscu./
Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!


Grzegorz Kohler zakwalifikował się do trzeciego stopnia Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów województwa śląskiego w roku szkolnym 2020/21
Gratulujemy!!!


„Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jem zdrowo i kolorowo” – wyróżnienie dla PP w Janowicach


„Powiatowy Konkurs Plastyczny - Magia Beskidów” – nagrody: Kamila Klasa, Wojciech Pieczka


Lepiej zapobiegać niż leczyć – profilaktyka i jej moc” – wyróżnienie dla Wojciecha Morończyk

 

„Pomoc dzieci w zbiórce żołędzi i dokarmiania zwierząt dziko żyjących”
I miejsce - Maja Stefańska
II miejsce - Wiktor Koczur
III miejsce - Adam Nycz
IV miejsce - Nikodem Jaromin
V miejsce - Krzysztof Domeracki


Alicja Stanclik, uczennica klasy 8 ZSP w Janowicach, w pierwszym tygodniu grudnia wzięła udział w Mistrzostwach Polski w skokach na ścieżce i trampolinie w Zielonej Górze. Był to pierwszy występ Alicji na tak ważnych zawodach. Zajęła wysokie, 7 miejsce. Ala trenuje skoki na ścieżce dopiero od roku, więc jest to ogromy sukces, bo jako jedyna dziewczyna prezentowała powiat bielski. Alicja występuje w drugiej klasie sportowej i za rok wejdzie do najwyższej pierwszej klasy. Gratulujemy!


W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z informatyki - "Klawiaturowe wyzwania" osiągając bardzo dobre wyniki: Paulina Adamaszek zajęła wysokie 7 miejsce, a Piotr Barut 35 miejsce - gratulujemy.