NASZE OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY

w roku szkolnym 2017/18


Uczennica Maria Stanclik z klasy 3 zdobyła II miejsce

w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Ekologicznym Edi. Gratulujemy sukcesu!


Jak co roku uczniowie z klas III – VII brali udział w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki.
Laureaci– XXVIII edycji
Anna Niemczyk – laureat I stopnia
Marcin Jachowicz – laureat II stopnia
Wojciech Pieczka – laureat III stopnia
Wojciech Pycia – laureat III stopnia
Julia Wójcik – laureat IV stopnia
Anna Sawkiewicz – laureat V stopnia
Piotr Barut – laureat V stopnia

Laureaci 29 edycji
Marcin Jachowicz – laureat I stopnia
Wojciech Pieczka – laureat I stopnia
Anna Sawkiewicz – laureat II stopnia
Wojciech Pycia – laureat III stopnia
Emily Wojtyła – laureat III stopnia
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i laureatom.


Laureaci literackiego konkursu zorganizowanego przez TMZB pod honorowym patronatem Wójta Gminy Bestwina w ramach Gminnych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości:
W kategorii klas 4-6 zdobyliśmy wszystkie nagrody
I kategoria wiekowa: I miejsce – Sara Kondratowicz (Janowice); II miejsce – Bartosz Michulec (Janowice); III miejsce – Aleksandra Niemczyk (Janowice); I wyróżnienie – Anna Niemczyk (Janowice); II wyróżnienie – Dawid Lukowiec (Janowice).
Jurorzy konkursu poetyckiego to: nauczyciele języka polskiego w ZSTiL w Czechowicach – Dziedzicach Aleksandra Kaplita, Jolanta Uchyła i Anita Plucińska – Kukucz.

  

Zdjęcia>>>


Jesteśmy Szkołą Dobrego Wychowania!
Od września 2017r. do kwietnia 2018r. braliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Szkoła Dobrego Wychowania organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Nasi uczniowie zrealizowali zaplanowane zadania i otrzymaliśmy certyfikat Szkoły Dobrego Wychowania. Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy podjęli trud wykonania różnorodnych działań konkursowych oraz brali aktywny udział w prowadzonych zajęciach!

Koordynator konkursu - Agnieszka Czerwińska


I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Przyrodniczym.
17 maja uczniowie klasy szóstej: Ania Sawkiewicz, Jakub Portasiński i Bartosz Michulec reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Przyrodniczym, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaniowie. Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia dla atmosfery wynikające z działalności człowieka i podejmowane przeciwdziałania. Zagadnienia do konkursu obejmowały budowę atmosfery, rodzaje klimatów, rodzaje wiatrów i źródła zanieczyszczeń powietrza.
Nasza drużyna wykazała się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami. Gratulujemy!

/p.Sylwia Zagata/

Zdjęcia>>>


Alicja Stanclik uzyskała wspaniałe 3 miejsce

Express Yourself By Hip Hop Kids Crew Battle 2018


Sukcesy w konkursie Zwierzęta Wokół Nas
W tegorocznej edycji Regionalnego konkursu Zwierzęta Wokół Nas organizowanego przez SP nr 2 w Czechowicach- Dziedzicach wzięło udział zaledwie sześcioro uczniów. Uczestnicy: Kacper Dittrich, Amelia Pycia, Wojciech Pycia, Ewa Stanclik i Zuzia Goryl wykonali bardzo pomysłowe i estetyczne prace plastyczne. Wojtek za kolaż pt. „Kameleon” otrzymał nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Wiersz pt. „Moje wakacje” napisała Magdalena Kozłowska, która otrzymała nagrodę w kategorii klas młodszych.
Gratulujemy zwycięzcom.


Wyróżnienie w konkursie „Co zrobię, żeby powietrze, którym oddycham było czystsze?”
Film przygotowali piątoklasiści: P. Barut, K. Czana, M. Jordanek, S. Kondratowicz, G. Khöler, P. Maga, A. Pilska, N. Stanclik, M. Staszewski, J. Wójcik, F. Wiewióra, M. Ziobro wraz z wychowawczynią.
Konkurs odbywał się w ramach mikroprojektu pod nazwą „Powietrze nie zna granic” prowadzonego przez Stowarzyszenie „Region Beskidy” wraz ze słowackim partnerem Zdrużeniem Region Beskydy od lipca 2017 roku do czerwca 2018 roku. Obejmuje on szereg działań mających na celu m.in. zapobieganie degradacji środowiska naturalnego jak również zmierzających do podniesienia świadomości ekologicznej mieszkańców Euroregionu Beskidy, przyczyniając się do ratowania dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego dla przyszłych pokoleń.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej >>>


Sukces w III Gminnym Świetlicowym Konkursie CZTERY PORY ROKU – Wiosna
Tematem konkursu zorganizowanego przez świetlicę w ZSP w Bestwinie była „Pani Wiosna” wykonana techniką kolażu.
Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, fantazji, wyobraźni twórczej dzieci, doskonalenie warsztatu plastycznego, rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci oraz motywowanie do aktywności twórczej.
Najliczniej do konkursu przystąpili uczniowie klasy drugiej.
Pierwsze miejsce w kategorii klas drugich zajęła Magdalena Kozłowska.
W kategorii klas piątych pierwsze miejsce zajął Filip Słowik, a Martynka Jordanek miejsce drugie. Gratulujemy!
Zdjęcia>>>


Powiatowy konkurs "Lepiej zapobiegać niż leczyć"
15 lutego w naszej szkole odbył sie pierwszy etap konkursu "Lepiej zapobiegać niż leczyć". 28 lutego 2018 na etapie gminnym tego konkursu naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Zawada, Krzysztof Kasolik i Dominik Stanclik. Uczniowie naszej szkoły wygrali etap gminny i tym samym będą walczyć o jak najlepsze miejsce na etapie powiatowym.


Witold Chromik – finalistą!
Witold Chromik kolejny raz uzyskał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Witek, aby dotrzeć do III etapu, musiał przeczytać dodatkowych 6 książek, opanować materiał z całej klasy 7 (język polski) oraz uczyć się na bieżąco. Na przygotowania do konkursu poświęcił swój wolny czas, w tym ferie i dni wolne od zajęć dydaktycznych (przygotowania do konkursu z polonistą oraz czytanie, opracowywanie lektur). W tym czasie Witek nie był zwolniony z nauki, zadań, dlatego tym bardziej należą mu się gratulacje!


W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, uczeń naszej szkoły - Paweł Kudzia z kl.4 otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!


Nasi zwycięzcy w Gminnym Konkursie Recytatorskim i plastycznym!
 
W Gminnym Konkursie Recytatorskim „Jesień w wierszach dla dzieci” dla klas I – III uczniowie: Amelia Pycia z kl. I, Miłosz Ochman z kl. II oraz Maja Brach z kl. III okazali się najlepsi i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż WSZYSCY zdobyli I MIEJSCE w swojej kategorii!!!
Paniom, które przygotowywały dzieci wręczono podziękowania, a były to Natalia Wójcik, Elżbieta Żmij i Ewelina Olejak.
 

W Gminnym Konkursie Plastycznym „Płynie Wisła, płynie”, w kategorii klas I wyróżnienie otrzymała Amelia Pycia, w kategorii klas II – I miejsce otrzymała Zuzanna Goryl, a w kategorii klas III również I miejsce otrzymała Nikola Mikoda.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


I Dyktando Niepodległościowe, czyli „Po polsku o historii”

10 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły pisali I Dyktando Niepodległościowe, pt. „Po polsku o historii”.

Najlepiej dyktando napisali i przeszli do II etapu :

Grzegorz Köhler  95p/ 100,

Anna Sawkiewicz 93,5p./100

Dominik Stanclik 86p./100

Anna Niemczyk 82,5p./100

Witold Chromik 81p./100

Piotr Barut 78,5p./100

Mimo że wszyscy wymienieni uczniowie zdobyli punkty kwalifikujące ich do etapu wojewódzkiego, do finału zaproszony został tylko  Grzegorz Köhler. Organizatorzy nie udzielili żadnych odpowiedzi na kierowane do nich pytania dotyczące pozostałych uczniów. W związku z powyższym Grzegorz, solidaryzując się z pozostałymi uczniami, zrezygnował z udziału w etapie wojewódzkim.

Wszystkim Uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności!

/p. Jolanta Kuczyńska/