ŚWIETLICA

Procedury przyjmowania na świetlicę

Karta uczestnika świetlicy


Zapraszamy na Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy, gdzie można nabyć cudowne prace wykonane przez uczniów naszej szkoły

Niektóre prace na zamieszczonych zdjęciach>>>


Sukces w konkursie świetlicowym- "Jesień wokół nas".
W październiku uczniowie klas 1-7 wzięli udział w IX GMINNYM ŚWIETLICOWYM KONKURSIE CZTERY PORY ROKU - „Jesień wokół nas”, organizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Bestiwnie.
Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, fantazji, wyobraźni twórczej dzieci, doskonalenie warsztatu plastycznego, rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci oraz motywowanie do aktywności twórczej.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
III klasa:
3 miejsce - Piotr Wawrzeczko
IV klasa:
1 miejsce - Paweł Kudzia
VI klasa:
3 miejsce- Patryk Maga
VII klasa:
1 miejsce - Wiktoria Olma
2 miejsce- Nikola Łukasz
3 miejsce- Dawid Łukowiec


Uczniowie wykonali bardzo estetyczne, pomysłowe prace o tematyce jesiennej, bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/Wychowawcy pracujący na świetlicy/

Zdjęcia>>>


Kolejny miesiąc pracy i zabawy za nami.
Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie uczniowie mają zapewnioną zorganizowaną opiekę wychowawczą.
Największą popularnością wśród dzieci cieszą się zajęcia plastyczno-techniczne, na których dzieci wykonują ciekawe prace różnymi technikami plastycznymi. Doskonalą swoje umiejętności manualne oraz ozdabiają pięknymi pracami gazetkę w
 świetlicy.
W październiku wykonaliśmy wiele prac m.in na konkurs plastyczny- "Jesień wokół nas" organizowany w ZSP w Bestwinie - wyniki już wkrótce.


Paulina, Anastazja i Piotruś wykonali piękną prace przestrzenną z muchomorami w roli głównej.
Malowanie dziesięcioma palcami jest jedną z najskuteczniejszych metod wyzwalania swobodnej ekspresji twórczej. Metoda ta bardzo zainteresowała najmłodsze dzieci uczęszczające na świetlicę, czasami można się trochę pobrudzić, ale za to efekty są fascynujące.

/p.Ewelina Moczek/

Zdjęcia>>>


Aktywna Świetlica Szkolna.
Wrzesień to miesiąc aktywnych działań w naszej świetlicy.
Poznaliśmy obowiązujące na niej zasady, które „zapisaliśmy” na tablicy.
Uczniowie, zarówno starsi, jak i młodsi, mieli okazję wziąć udział w zajęciach przypominających reguły bezpiecznej zabawy.
Dzieci prawie każdego dnia korzystają z placu zabaw i boiska szkolnego. Pogoda nam sprzyja i to nas bardzo cieszy! Pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, wykorzystujemy czas na różnorodne gry i zabawy.
Wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych. Powstały piękne jesienne witraże, przy użyciu różnego rodzaju materiałów plastycznych dzieci stworzyły piękne jesienne drzewa.
Dużą popularnością cieszą się zabawy różnego rodzaju masami plastycznymi (ciastolina, piasek kinetyczny, piankolina), niektóre z nich przygotowujemy sami.

Dzieci mają możliwość odrabiania zadań domowych pod okiem nauczyciela, uczą się wzajemnej akceptacji i współdziałania w grupie.
Niektórzy wybierają edukacyjne gry planszowe lub zabawki i gry rozwijające refleks, koncentrację uwagi i logiczne myślenie.
Staramy się, żeby na świetlicy było jak w domu i każdy czuł się bezpiecznie i przyjemnie.

/p.Ewelina Moczek/

Zdjęcia>>>


Jesteśmy eko! – poranne zajęcia na świetlicy
Nie tak dawno Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej ogłosiło konkurs dla dzieci i młodzieży pt. „Człowiek a środowisko”. Celem konkursu jest m. in. rozbudzanie świadomości ekologicznej - życia w czystym środowisku naturalnym. Konkurs ma charakter otwarty i odbywa się w czterech kategoriach. Jedna z nich to plastyczna, na której to właśnie skupiły się dzieci z klas 1-3 uczęszczające na świetlicę. Po krótkiej pogadance dotyczącej ekologii (w trakcie której wielu naszych uczniów ujawniło sporą świadomość ekologiczną) dzieci wzięły się do pracy. Efektem ich starań są plakaty i rysunki, które zostaną dostarczone do Starostwa Bielskiego. Uczniowie, którzy również chcieliby wziąć udział w konkursie, przypominam, że prace należy składać do 25 września u swojej wychowawczyni. Życzymy powodzenia!

/p.Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>