ŚWIETLICA

Procedury przyjmowania na świetlicę

Karta uczestnika świetlicy


Powitanie wiosny na świetlicy

Leci pliszka spod kamyczka:
Jak się macie dzieci?
Już przybyła wiosna miła, już słoneczko świeci!

 

Na naszej świetlicy na dobre zawitała wiosna. Paulinka z Piotrusiem bardzo zaangażowali się w pomoc w dekorowaniu świetlicy. Sami wycinali, sklejali, ozdabiali bociany, które teraz ozdabiają nasze lampy. Powstało mnóstwo prac o tematyce wiosennej. Dzieci kolejny raz bardzo chętnie malowały na „szkle” przy użyciu farb akrylowych.
Obchodziliśmy również Dzień Kobiet i Dzień Dinozaura – powstała fantastyczna makieta z Dinozaurami w roli głównej.
Nasze biurko zamieniło się w stół warsztatowy. Dzieci bardzo chętnie pomagają w przygotowywaniu prac na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się już niebawem….

/p.Ewelina Moczek/

Zdjęcia>>>


Na naszej świetlicy pojawiły się klocki LEGO!
Zabawa klockami Lego ma ogromną wartość edukacyjną, zwłaszcza dla najmłodszych. Budowanie klockowych konstrukcji rozwija zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Według opinii specjalistów, zabawa klockami Lego nie tylko gwarantuje dzieciom rozrywkę na najwyższym poziomie, ale też uczy cierpliwości, precyzji, kreatywności oraz kształtuje wyobraźnie przestrzenną i logiczne myślenie. Jednym słowem, klocki Lego wpływają na zdolności i umiejętności, które przydadzą się dziecku w szkole i dorosłym życiu.


W styczniu dzieci wiele godzin spędziły na zabawie klockami LEGO, powstało wiele ciekawych budowli, część z nich można zobaczyć w galerii zdjęć. Powstało mnóstwo ciekawych prac związanych z tematem zimowym, Dniem Kubusia Puchatka, Dniem Babci. Dzieci chętnie wykonały gazetkę karnawałową.
Uczniowie aktywnie zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Wychowawcy pracujący na świetlicy

Zdjęcia>>>


Sukces IX GMINNEGO ŚWIETLICOWEGO KONKURSU
CZTERY PORY ROKU – ZIMA
„TRADYCJE I ZWYCZAJE BOŻEGO NARODZENIA” - WITRAŻ
Przed naszymi uczniami nie lada wyzwanie – witraż (z papieru i bibuły, na folii, na szkle).
Celem konkursu było: pielęgnowanie zwyczajów Bożego Narodzenia, kształtowanie tradycji kulturowej związanej z obrzędowością okresu Bożego Narodzenia, motywowanie do aktywności twórczej.
Uczniowie wykonali mnóstwo pięknych witraży różnymi techniki.
Nagrodzone zostały 4 osoby:
II miejsce- Martyna Jordanek
III miejsce- Iga Portasińska
Wyróżnienie otrzymały:
Gabrysia Prorok
Julia Zolich

Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/p.Ewelina Moczek/


Zakończyliśmy kiermasz świąteczny
W dniach 6-21 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy.
Przez cały listopad wykonywaliśmy wszelkiego rodzaje prace m.in. bombki techniką decoupagu, bombki ze sznurka, choinki, kartki, stroiki, wianki na drzwi, witrażyki i wiele innych ciekawych dekoracji świątecznych. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowaniach, wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Pieniążki, które zebraliśmy przeznaczymy na potrzeby świetlicy, już zakupiliśmy klocki lego, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w przeprowadzenie kiermaszu. Dziękuję również wychowawcom pracującym na świetlicy: Pani Marcelinie, Karolinie, Marcie, Ilonie i Eli za pomoc w przygotowaniu prac. Dziękuję również Pani Joannie Kudzia za przekazanie prac na kiermasz świąteczny.
Dziękuję wszystkim, którzy zakupili nasze arcydzieła, zawsze możemy liczyć na naszych kochanych rodziców i uczniów.

/p.Ewelina Moczek/


Kiermasz Bożonarodzeniowy

Niektóre prace na zamieszczonych zdjęciach>>>


Sukces w konkursie świetlicowym- "Jesień wokół nas".
W październiku uczniowie klas 1-7 wzięli udział w IX GMINNYM ŚWIETLICOWYM KONKURSIE CZTERY PORY ROKU - „Jesień wokół nas”, organizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Bestiwnie.
Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, fantazji, wyobraźni twórczej dzieci, doskonalenie warsztatu plastycznego, rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci oraz motywowanie do aktywności twórczej.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
III klasa:
3 miejsce - Piotr Wawrzeczko
IV klasa:
1 miejsce - Paweł Kudzia
VI klasa:
3 miejsce- Patryk Maga
VII klasa:
1 miejsce - Wiktoria Olma
2 miejsce- Nikola Łukasz
3 miejsce- Dawid Łukowiec


Uczniowie wykonali bardzo estetyczne, pomysłowe prace o tematyce jesiennej, bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/Wychowawcy pracujący na świetlicy/

Zdjęcia>>>


Kolejny miesiąc pracy i zabawy za nami.
Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie uczniowie mają zapewnioną zorganizowaną opiekę wychowawczą.
Największą popularnością wśród dzieci cieszą się zajęcia plastyczno-techniczne, na których dzieci wykonują ciekawe prace różnymi technikami plastycznymi. Doskonalą swoje umiejętności manualne oraz ozdabiają pięknymi pracami gazetkę w
 świetlicy.
W październiku wykonaliśmy wiele prac m.in na konkurs plastyczny- "Jesień wokół nas" organizowany w ZSP w Bestwinie - wyniki już wkrótce.


Paulina, Anastazja i Piotruś wykonali piękną prace przestrzenną z muchomorami w roli głównej.
Malowanie dziesięcioma palcami jest jedną z najskuteczniejszych metod wyzwalania swobodnej ekspresji twórczej. Metoda ta bardzo zainteresowała najmłodsze dzieci uczęszczające na świetlicę, czasami można się trochę pobrudzić, ale za to efekty są fascynujące.

/p.Ewelina Moczek/

Zdjęcia>>>


Aktywna Świetlica Szkolna.
Wrzesień to miesiąc aktywnych działań w naszej świetlicy.
Poznaliśmy obowiązujące na niej zasady, które „zapisaliśmy” na tablicy.
Uczniowie, zarówno starsi, jak i młodsi, mieli okazję wziąć udział w zajęciach przypominających reguły bezpiecznej zabawy.
Dzieci prawie każdego dnia korzystają z placu zabaw i boiska szkolnego. Pogoda nam sprzyja i to nas bardzo cieszy! Pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, wykorzystujemy czas na różnorodne gry i zabawy.
Wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych. Powstały piękne jesienne witraże, przy użyciu różnego rodzaju materiałów plastycznych dzieci stworzyły piękne jesienne drzewa.
Dużą popularnością cieszą się zabawy różnego rodzaju masami plastycznymi (ciastolina, piasek kinetyczny, piankolina), niektóre z nich przygotowujemy sami.

Dzieci mają możliwość odrabiania zadań domowych pod okiem nauczyciela, uczą się wzajemnej akceptacji i współdziałania w grupie.
Niektórzy wybierają edukacyjne gry planszowe lub zabawki i gry rozwijające refleks, koncentrację uwagi i logiczne myślenie.
Staramy się, żeby na świetlicy było jak w domu i każdy czuł się bezpiecznie i przyjemnie.

/p.Ewelina Moczek/

Zdjęcia>>>


Jesteśmy eko! – poranne zajęcia na świetlicy
Nie tak dawno Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej ogłosiło konkurs dla dzieci i młodzieży pt. „Człowiek a środowisko”. Celem konkursu jest m. in. rozbudzanie świadomości ekologicznej - życia w czystym środowisku naturalnym. Konkurs ma charakter otwarty i odbywa się w czterech kategoriach. Jedna z nich to plastyczna, na której to właśnie skupiły się dzieci z klas 1-3 uczęszczające na świetlicę. Po krótkiej pogadance dotyczącej ekologii (w trakcie której wielu naszych uczniów ujawniło sporą świadomość ekologiczną) dzieci wzięły się do pracy. Efektem ich starań są plakaty i rysunki, które zostaną dostarczone do Starostwa Bielskiego. Uczniowie, którzy również chcieliby wziąć udział w konkursie, przypominam, że prace należy składać do 25 września u swojej wychowawczyni. Życzymy powodzenia!

/p.Karolina Wróbel/

Zdjęcia>>>