Szkoła Podstawowa
w Janowicach

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole

13 października świętowaliśmy uroczyste obchody DEN. Akademię z tej okazji przygotowała p. Jolanta Kuczyńska wraz z kołem teatralnym. Motywem przewodnim były utwory Juliana Tuwima. Świetności uroczystości dodał występ Nikoli Markiel z kl.4a, która zagrała na saksofonie oraz zespołu wokalnego przygotowanego przez p. Annę Makuchowską. Dekoracje przygotowała p. Ilona Wójtowicz.

Akademię rozpoczął p. dyrektor Krzysztof Fiałkowski, który wszystkich powitał, a następnie złożył życzenia nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom.

Koło teatralne zaprezentowało spektakl pt. „Tuwimowo”, które powstało (za zgodą autorki) wg scenariusza p. Danuty Dankowskiej. Trzynaścioro młodych aktorów wcieliło się w role postaci z wierszy Juliana Tuwima. Motywem łączącym była lokomotywa z utworu o tym samym tytule. Artyści sami przygotowali swoje stroje, rekwizyty. Zadbali o wszystkie detale. Wspaniale zaprezentowali się w stworzonych kreacjach aktorskich, potrafili zaczarować swoją grą publiczność, która reagowała śmiechem i oklaskami w odpowiednich momentach. Na sam koniec śpiewająco członkowie koła teatralnego zaprosili do symbolicznych wagonów publiczność, która nie dała się długo prosić i wzięła udział w zabawie.

W „ostatniej chwili” do akademii dołączyli czwartoklasiści, którzy tak rewelacyjnie przygotowali na języku polskim recytacje „Spóźnionego słowika” Juliana Tuwima, że nie można było nie zaprezentować tego minispektaklu szerszej publiczności. Akademia z okazji DEN nadawała się do tego rewelacyjnie. Czwartoklasiści wypadli wspaniale! To urodzeni artyści.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com