Szkoła Podstawowa
w Janowicach

XVII Janowicki Rajd Rowerowy

 

8 czerwca 2024 roku o godzinie 14.00 z terenów rekreacyjnych w Janowicach wyruszył XVII Janowicki Rajd Rowerowy. Imprezę po raz siedemnasty poprowadziła polonistka p. Jolanta Kuczyńska.

Za wydawanie koszulek i bloczków uczestnikom rajdu odpowiedzialne były panie: A. Leśniak, E. Nikiel, R. Martyniak, E. Żmij i J. Małojło, E. Moczek, B. Śleziak-Dranka.

Zdjęcia w czasie rajdu i części artystycznej wykonywała p. Dorota Kuminek, a dron obsługiwał  - Szymon Kuminek.

338 rowerzystów w doskonałych humorach pokonało 15,5 kilometra. Zanim jednak wyruszyli, błogosławieństwa udzielili im ksiądz proboszcz Robert Kurpios i ksiądz Józef Walusiak, który także brał udział w rajdzie, zatem pogoda i bezpieczeństwo gwarantowane było podwójnie.

W tym roku trasa była wymagająca, wiodła ulicami: Janowicką, Górską, Groszkową, Bestwińską, Podleską, Szkolną, Krakowską, Podzamczem, Leszczynową, Szkolną, Prusa, Konopnickiej, Janowicką, Pszczelarską, Targanicką i ponownie Janowicką. O bezpieczeństwo jadących zadbała Policja wraz z p. Dyrektor Agnieszką Czerwińską, Strażacy i Ratownicy. Peleton prowadziła p. Marta Nikiel oraz Radny p. Stanisła Nycz, dh OSP p. Grzegorz Damek, a zamykały p. Ewelina Nikiel i p. Anna Pycia.

Na uczestników rajdu czekał już na terenach rekreacyjnych Zastępca Wójta p. Mariusz Szlosarczyk, który wręczył następnie dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Bestwina: najmłodszemu uczestnikowi jadącemu samodzielnie, najmłodszemu uczestnikowi jadącemu w koszyku, najliczniejszej zgłoszonej grupie – w tym roku była to Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Janowicach (20 osób), najliczniejszej rodzinie i najstarszemu uczestnikowi. Wręczaniu towarzyszyły brawa uznania.

Zaraz potem rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli ZSP w Janowicach. Jako pierwsi wystąpili przedszkolacy pod opieką p. Faustyny Stanclik i Anny Beśki. Następnie wystąpiły cheerliderki przygotowane przez p. Natalię Pieczkę – absolwentkę ZSP w Janowicach, po dziewczynkach – wokaliści: Michalina Czana, Miłosz Durajczyk, Anna Ochman, czwartoklasiści w utworze instrumentalnym i tercet: Emilia Korczyk, Julia Bińkowska, Karolina Damek przygotowani przez p. Annę Makuchowską oraz uczniowie szkolnego koła teatralnego (Maria i Aleksandra Redosz, Joanna Bogusz, Zuzanna Kraus i czwartoklasiści-statyści) przygotowani przez p. Jolantę Kuczyńską. Część artystyczną zakończył Igor Jakubowski, grając na akordeonie wiązanki ludowe. Na zakończenie, co stało się już tradycją, odtańczono taniec belgijkę, w której wzięła udział Radna p. Wiesława Szeliga. Funkcję fotoreportera przejął Radny p. Jerzy Borutka. Zabawa bardzo się podobała.

Wszystkie dzieci biorące udział w występach artystycznych otrzymały słodki poczęstunek.

Wśród licznych dodatkowych atrakcji dla najmłodszych znalazły się bańki mydlane, które powstawały pod okiem p. Justyny Małojło i p. Marty Nikiel, tatuaże i malowanie twarzy, w wykonaniu p. Barbary Nycz, p. Danuty Łaciak, p. Angeliny Bubak-Pucka i Aleksandry Niemczyk – absolwentki szkoły oraz dziewczynek z klasy 5 i 7, były też dmuchańce.

Wśród osób, które czekały na przyjazd rowerzystów, była także Prezes KGW w Janowicach – p. Krystyna Norymberczyk.

O godzinie 18.00 zakończyła się część rajdowo-szkolna i rozpoczął Piknik wraz z zabawą taneczną do białego rana. O dobrą zabawę zadbał zespół MAXIM.

W tym roku Rada Rodziców serwowała: przepyszną grochówkę, wspaniałe duszonki, grillowane kiełbasy, karczki i kaszanki oraz frytki, ciasta i oczywiście chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Przewodnicza Rady Rodziców, p. Magdalena Grygier wraz z zespołem Rodziców uczniów i absolwentów czuwała na tym, by nikomu niczego nie zabrakło, wszystko działo się zgodnie z planem i by po imprezie zostały jak najlepsze wspomnienia. I tak będzie, bo słowa, które określają rajd i piknik to: współpraca, życzliwość, społeczność.

W przyszłym roku Janowicki Rajd Rowerowy osiągnie pełnoletność 😊

Dziękujemy Sponsorom za wsparcie i Każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do tego, że impreza kolejny raz miała miejsce.

Jolanta Kuczyńska

 

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com