Szkoła Podstawowa
w Janowicach

Próbny alarm z ewakuacją Szkoły

Próbny alarm z ewakuacją Szkoły, połączony z pokazem przeprowadzenia akcji ratunkowej przez Jednostkę Straży Pożarnej w Janowicach.

Dzisiaj miało miejsce niecodzienne wydarzenie w naszej Szkole. Uczniowie klasy VII, należący do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Janowicach, zaplanowali w porozumieniu z Jednostką Straży Pożarnej w Janowicach oraz Dyrekcją Szkoły,  próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją Szkoły oraz z pokazem przeprowadzenia akcji ratunkowej przez Jednostkę Straży Pożarnej w Janowicach.

O godzinie 9.55 rozbrzmiał alarm w szkole - trzy krótkie dzwonki, następujące po sobie w kilkusekundowych odstępach czasu. Uczniowie i pracownicy szkoły zostali sprawnie ewakuowani do punktu zbornego, znajdującego się na parkingu w czasie 2 minut i 58 sekund. Podczas sprawdzania stanu liczebnego uczniów i pracowników szkoły nadjechała Straż Pożarna. Dowódca przejął akcję i otrzymał informację od koordynatora ewakuacji, że brakuje jednego ucznia z kl. II, który prawdopodobnie nie wyszedł z budynku.

Druhowie z MDP zostali przydzieleni do zadań i przystąpili do akcji.

  • Rota I zajęła się przeszukiwaniem szkoły w celu znalezienia poszkodowanego ucznia.
  • Rota II miała za zadanie przymocować wąż do zbiornika z wodą w Wozie GCBA, rozwinąć węże oraz przymocować je do rozdzielacza (linia tłoczna +rozdzielacz).
  • Rota III udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanemu chłopcu, który został odnaleziony w budynku.

(*opis zadań przygotowały Druhny MDP: Patrycja Dziadek oraz Oliwia Sacher).

Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji: Patrycja Dziadek, Weronika Dziadek, Daria Formas, Oliwia Sacher, Michał Chrapek, Oliwier Morończyk, Maciej Wróbel. Rola poszkodowanego przypadła Marcelowi Walusiowi z klasy II.

Uczniowie Szkoły, Przedszkolacy oraz pracownicy ZSP w Janowicach zgromadzeni na parkingu, z dużym zainteresowaniem przyglądali się akcji ratunkowej prowadzonej przez Strażaków. Po zakończeniu działań ratowniczych, każdy z obserwatorów otrzymał słodką niespodziankę, a najmłodsi z nich chętnie skorzystali z możliwości zobaczenia wozu strażackiego z bliska.

Dziękujemy naszym dzielnym Uczniom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz Jednostce Straży Pożarnej w Janowicach za pomysł i organizację pokazu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie dzisiejszej akcji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Próbny alarm z ewakuacją Szkoły, połączony z pokazem przeprowadzenia akcji ratunkowej. cz.1

Próbny alarm z ewakuacją Szkoły, połączony z pokazem przeprowadzenia akcji ratunkowej. cz.2

 

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com